85% жителів планети постраждало від зміни клімату

Зміни клімату вже торкнулася 80% планети, де проживає 85% населення.

Такі висновки вчені зробили після мовного аналізу 102 тисяч наукових публікацій, передає zn.ua

Охоплено широкий спектр змін навколишнього середовища - в аналіз були включені дослідження у різних сферах: від гляціології(танення льодовиків) до сільськогосподарських наук, від морської біології до досліджень міграцій і конфліктів.

Дослідники використовували спеціальну комп'ютерну програму, яка допомогла їм проаналізувати існуючі дані про зміни клімату. Цей аналіз показав, що наслідки глобального потепління відчувають вже 85% жителів Землі.

Отримані дані наклали на карту змін температури і опадів і співвіднесли з кліматом конкретних територій. Карта також показала взаємозв'язок між руйнівними погодними явищами такими як неврожаї, посухи, хвилі спеки, повені і змінами клімату у різних регіонах планети.

Отримані дані показали, що 80% суші, за винятком Антарктики, хоча б частково опинилися під впливом змін клімату, викликаних людиною. Майже всі температурні зрушення були пов'язані з потеплінням, а зміни в кількості опадів були неоднорідні: в одних регіонах вони збільшувалися, а в інших – зменшувалися.

У порівнянні з країнами, що розвиваються, в державах з високим доходом зв'язок змін клімату з діяльністю людини була більш чітко вираженою. Разом з тим, дослідники припускають, що менша вираженість глобального потепління на 20% суші, наприклад, в Африці і деяких частинах Азії, може бути пов'язана з тим, що ці регіони мало вивчені.

Нове дослідження показує, як "кліматичні події" розподіляються по території планети, як глобальне потепління вже руйнує природу і цивілізацію. «Ми створили величезну базу даних, що підтверджує, як зміна клімату впливає на наші суспільства і наші екосистеми», — розповів один з авторів дослідження Макс Каллаган.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка