60 тонн на добу: У Білорусі планують побудувати біогазову станцію на органічних відходах за 2,5 млн євро

У 2020 році на Брестському сміттєпереробному заводі мають намір розпочати будівництво цеху з переробки органічних відходів у біогаз.

Згідно з проектом, потужність біогазової станції становитиме 60 тонн органіки на добу, передає belta.by

Основний обсяг відходів буде доставлятися з підприємств харчової промисловості, магазинів, організацій громадського харчування.

«Утилізовуватимемо органіку, зібрану у Бресті, а також у Брестському та Жабинківському районах, - уточнив директор Брестського сміттєпереробного заводу Володимир Голенчук. - У майбутньому маємо намір в два рази збільшити виробництво біогазу».
Будівництво нового цеху дозволить зменшити викиди СО2 в атмосферу, наголошує директор підприємства.

«Проект непростий, аналогів поки немає у Білорусі, – каже Володимир Голенчук. - Зараз розробляється передпроектна документація, яка знаходиться на екологічній експертизі».

Передбачається, що екологічний проект буде реалізований за фінансової підтримки Оператора вторинних матеріальних ресурсів. Його вартість попередньо оцінюється у 2,5 млн євро. Виконати всі роботи планують протягом 2020 року.

Паралельно Брестський сміттєпереробний завод працює над проектом виробництва з пластикових відходів полімерпіщаних виробів, зокрема, тротуарної плитки, бордюрів, каналізаційних кілець, зливових люків. "Зараз йде процес виділення земельної ділянки, потім будемо розробляти проектно-кошторисну документацію, - розповів Володимир Голенчук. - Сировина є, полімерів у нас вистачає».

Проект планують теж реалізувати у 2020 році.

Брестський сміттєпереробний завод почав працювати у 2010 році і на перших етапах переробляв осад стічних вод і мул. У 2011-му на підприємстві почали сортувати тверді комунальні відходи. Зараз завод щодня приймає більше 200 тонн сміття з Бресту, Брестського та Жабинковського районів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка