6 кроків до 30% економії тепла в багатоповерхівці

Будинки старої забудови не мали проектів, котрі передбачали ефективне збереження тепла підчас опалювального сезону. При товщині неутеплених стін (30-50 см) будівлі втрачають величезні кількості тепла, що приводить до великих сум за опалення. 

Виходом з ситуації є проведення термосанації (термореновації) будівлі. Є реалізовані пілотні проекти в декількох містах України. В процесі реновації замінюють старі вікна на металопластикові (енергоефективні), утеплюють стіни, цоколь, проводять ремонт та утеплення даху, впорядковують вхідні двері, монтують індивідуальний тепловий пункт для роботи в парі з датчиком зовнішньої температури, встановлюють рекуператори. Досягається не менше 30% економії. 


Великий досвід втілення проектів термореновації мають міжнародні організації, зокрема проект GIZ «Енергозбекреження у будівлях». Нижче наведено їхній алгоритм виконання робіт з покращення енергоефективності будинків.

Перший крок. Візуальне обстеження і аналіз причин тепловтрат. Вибирається енергоаудитор і проектна організація.

Другий крок. Проведення енергоаудиту, започатковується облік та моніторинг енергоспоживання. Досвідчений енергоаудитор запланує доцільні етапи виконання робіт і вибере якісні матеріали. Доцільно дуже ретельно проводити заміри температури і ставити завдання добитися нормативних параметрів тепла в приміщеннях.  


Третій крок. Розробка проекту, на основі котрого проведуть всі роботи. Після узгодження проектно-кошторисної документації проводять експертизу.

Четвертий крок. Проведення тендерних процедур. 

П’ятий крок. Виконання будівельних робіт. Авторський нагляд. Оформлення актів робіт.

Шостий крок. Повторне обстеження будівлі з використанням тепловізорної апаратури. Це дає можливість виявити недоліки будівельників і оперативно їх виправити.

1.jpg

Приклад будинку в Ніжині до і після термореновації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка