6 червня Верховна Рада розгляне законопроект щодо вирішення проблеми домашніх СЕС

Завтра очікується внесення до порядку денного законопроекту №10357, який може вирішити проблеми домашніх сонячних станцій, створені законом 8449-д . Новий законопроект вкрай важливий для власників домашніх СЕС, які потрапили під обмеження, а тому 6 червня о 9.00 вони збираються на мітинг біля Верховної Ради.

Підтримати законопроект №10357 закликає й УАВЕ (Українська асоціація відновлюваної енергетики). Незважаючи на те, що він пропонує компромісні положення, які по-суті повертають статус-кво – дуже важливо прийняти хоча б таке рішення. А вже у новому парламенті продовжиться розробка законопроекту по малій генерації, який вдосконалить умови для розвитку цієї категорії зеленої енергетики.

Законопроект №10357, що вирішить проблеми домашніх СЕС було зареєстровано вчора (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66034), він включає наступні положення:

  • Домашні СЕС до 30 кВт можна розташовувати будь-де (в тому числі і на землі домогосподарств). Для таких станцій все повертається, як було до 8449-д.
  • Розмір зеленого тарифу для домогосподарств встановлюється на такому ж рівні, який був до 8449-д.
  • Залишається можливість отримати зелений тариф для СЕС розміром до 50 кВт, що будуються на фасадах та капітальних спорудах, які будуть введені в експлуатацію до кінця 2019. Це необхідно для тих, хто вже почав будувати свої станції потужністю більше 30 кВт та до 50 кВт з 22 травня.

Спілка активних споживачів і проз’юмерів закликала депутатів проголосувати за включення законопроекту в порядок денний та проголосувати за сам законопроект, адже цього чекають більше 10 000 інвесторів у домашні електростанції – звичайних громадян. Законопроект спрямований на вирішення лише проблем малих домашніх СЕС і не має стосунку до питання запуску чи перенесення запуску ринку електроенергії. САСП вважає, що ці два питання повинні розглядатись окремо, оскільки запуск ринку стосується перш за все великих гравців. 

«Законопроект було розроблено та узгоджено на комітеті ПЕК. Його одноголосно підтримали депутати Комітету ПЕК. Тепер нам потрібна підтримка цілої Верховної Ради. Ми дуже очікуємо, що депутати підтримають малу зелену генерацію».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка