5 революційних інновацій в будівництві

3D-принтер можна використати в будівництві. Це демонструє компанія WinSun Decoration Design Engineering Co з Китаю. Сам тримірний принтер має досить великі розміри – 150 метрів в довжину, 11 в ширину і 7 у висоту. Зведення каркасів будинків з нових матеріалів відбувається в мінімально короткі терміни. При демонстрації роботи такої системи за 24 години «надруковано» зразу 10 будинків площею від 20 до 200 квадратних метрів. Середня вартість будівництва однієї споруди склала 4800 доларів США. У якості матеріалу принтер використовує суміш цементу, скловолокна з добавками, котрі швидко сохнуть.   


Інша китайська компанія за допомогою правильної підготовки та організації процесу зведення будівель, побудувала 30-поверховий готель за 15 днів. Площа готелю склала 17 тисяч квадратних метрів. 200 працівників звели корпус будови, оздобили його зсередини і встановили меблі. Ark Hotel зведено за принципом конструктора LEGO. Всі модульні елементи будинку попередньо виготовлені на заводах забудовника.


Ізраїльска компанія Kite Bricks заявила, що починає промислове виробництво будівельних блоків Smart Brick, котрі також подібні до конструктора Lego. Дані елементи скріплюються намертво при допомозі спеціальних пазів та виступів. Найбільші цегли всередині пусті, що дає добрі теплоізоляційні характеристики і дозволяє проводити інженерні мережі – труби та проводи. Досягненням цих блоків є ще й те, що вони виготовляються з готовим оздобленням.


Читайте також: 5-поверховий будинок, який споживає на 75% менше енергії

В Японії є вікова традиція будувати будинки з паперу, правда, не каркаси будівель, а тільки стіни. Сучасний японський архітектор Шигеру Бан розвинув цю традицію і почав будувати капітальні будівлі з картону. Починав він з тимчасових споруд для жертв стихій. В якості основи для будівництва він бере труби з щільного картону, котрі переплітаються між сбою і створюють досить міцні структури.Читайте також: Як споруджують екобудинки з мішків із землею

Багатообіцяючою є технологія будівництва з контейнерів. Кілька років тому це були експерименти, а зараз це світовий бренд. З контейнерів будують приватні котеджі на кілька десятків квадратних метрів, а також споруди промислового та комерційного призначення. Одним з вражаючих проектів цього типу, є готель CitizenM в Лондоні – шести поверхова споруда на березі Темзи. Кількість рівнів та номерів можна змінювати у залежності від сезону і потоку туристів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка