5-поверховий будинок, який споживає на 75% менше енергії

Твердження про те, що пасивне будівництво дороге, що воно застосовується тільки для приватних котеджів, потребує додаткового обговорення. Варто це обговорити на основі активної реалізації пасивного будинку в Швеції.
Це 115-квартирний масив з двох 4-5 поверхових будівель. Між ними – подвір’я. 

Hamnhuset_2_w.jpg
 
Особливістю є те, що цей масив споживає на 75% менше енергії для обігріву, ніж звичайний.  Опалюється тут 11616 кв.м площі, а житлової площі має 7868 кв.м. Енергоспоживання – 60 кВт*год/кВ.м (18 – обігрів; 13 – підігрів води; 29 – електроенергія). 

Hamnhuset_3_w.jpg

Підчас проектування для підготовки розрахунків економного енергоспоживання долучили старшокурсників університету. Мета розрахунків – не збільшувати кошти експлуатації. Цього досягнуто за рахунок додаткових інвестицій, проценти за котрі сплачуються власне за рахунок економії грошей на експлуатацію.

Hamnhuset_4.jpg

Будинок має дуже добру гідроізоляцію - розміщений біля ріки. Стіни – бетонний моноліт, теплоізоляція на 9 см більша ніж у стандартних шведських будинках. Особлива увагу приділялася відсутності містків холоду. Дах має контрольовану вентиляцію.

Усі вікна мають жалюзі, мають три шибки і коефіцієнт U=1,1.

У квартирах немає радіаторів. Працює центральна механічна припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією (ККД – 82%). Система опалення більшу частину року забезпечується завдяки рекуперації від тепла мешканців та електропобутових приладів.  

6e4b08e40420cde34e5b002e281ea6a1.jpg

Будинок приєднаний до системи центрального опалення. Але кожна квартира має індивідуальний облік тепла, що стимулює до економії.

Є сонячні колектори, котрі підігрівають гарячу воду, в т.ч. для пральних машин.

Експлуатація будинку показала, що вона не дорожча від звичайного. В перспективі вона знижується, що важливо при постійному дорожчанні енергоносіїв.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка