5 найбільших асоціацій відновлюваної енергетики закликали Парламент терміново запровадити зміни в системі підтримки зеленої генерації

Провідні гравці ринку відновлюваної енергетики наполягають на необхідності термінових змін в системі стимулювання зеленої енергетики України та підписали меморандум про взаєморозуміння. У ньому викладена консолідована позиція профільних асоціацій щодо переходу на тендерний механізм стимулювання галузі, скорочення “зелених тарифів” та стимулювання малої генерації з чистих джерел. Про це йдеться на офіційному веб-сайті Української асоціації відновлюваної енергетики. 

Керівники асоціацій вважають, що не можна затягувати процес переходу на нову модель підтримки відновлюваної енергетики (ВДЕ) через впровадження аукціонів, яка запроваджена сьогодні в більшості країн Європи. Імплементація аукціонів створить прозорі умови для розвитку та приросту нових потужностей ВДЕ і допоможе уникнути збільшення фінансового навантаження на ринок електричної енергії.

Асоціації представляють більше 80% ринку відновлюваної генерації України. Це свідчить про те, що більшість гравців та інвесторів ринку ВДЕ України усвідомлюють необхідність змін у законодавстві та підтримують перехід на систему аукціонів на заміну діючого «зеленого» тарифу, який закінчує свою дію 31 грудня 2029 року.

«Зміна механізму стимулювання відновлюваної енергетики в Україні неминуча. В інтересах відповідального бізнесу та тих, хто вболіває за розвиток зеленої енергетики , щоб дані процеси відбулися якомога швидше. Будь-яке затягування процесу призведе до погіршення інвестиційного клімату в галузі та країні в цілому», – заявив голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель.

Наразі у Верховній раді України зареєстровано вісім законопроектів щодо нової моделі підтримки ВДЕ через впровадження аукціонів (законопроект №8449 від 07.06.2018 р та сім альтернативних до нього), та вже декілька місяців триває обговорення і доопрацювання основного законопроекту. Представники асоціацій стурбовані щодо занадто тривала дискусія призведе до затримки змін у системі стимулювання розвитку електроенергетики з відновлюваних джерел енергії в Україні. Тому вони виступили з єдиною узгодженою позицією від імені переважної більшості гравців та інвесторів ринку ВДЕ щодо майбутніх змін у законодавстві. Поміж інших пропозицій вона включає:

- запровадження нової системи підтримки у законопроекті не пізніше 01 січня 2020 року;

- встановлення порядку проведення аукціонів Кабінетом Міністрів України та використання як майданчику електронної торгової системи "Prozorro»;

- встановлення аукціонної ціни (ціна 1 кВт∙год запропонована переможцем аукціону) не вище розміру «зеленого» тарифу на дату проведення аукціону;

- проведення аукціонів двічі на рік; додаткове стимулювання розвитку малої генерації з ВДЕ;

- зниження діючих «зелених» тарифів з 2020 року;

- відсутність ретроспективних змін для діючих об’єктів ВДЕ.

Сторони вважають що зволікання з прийняттям відповідного закону призведе до погіршення фінансування з боку міжнародних фінансових установ, та, як наслідок, не виконання Україною зобов’язань щодо розвитку ВДЕ, взятих перед Європейським Енергетичним Співтовариством.

Це в подальшому загрожує розвитку сектору ВДЕ через високу ймовірність порушення гарантій інвесторам, що погіршить інвестиційну привабливість як галузі відновлюваної енергетики, так і країни загалом.

“Будь-які законодавчі зміни, пов’язанні з впровадженням нової системи підтримки сектору відновлюваної енергетики через впровадження аукціонів, мають позитивно вплинути на інвестиційний клімат в Україні і гарантувати переможцям аукціонів безперешкодне приєднання нових потужностей до національної енергомережі. Обсяги нових потужностей ВДЕ визначатимуться відповідними щорічними квотами на загально-державному рівні і повинні відповідати Енергетичній Стратегії України до 2035 року, - вважає голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. – В той самий час треба чітко розуміти, що без прозорого розуміння, які будуть надані квоти для нових потужностей ВДЕ в виробництві електроенергії, ринок розвиватися не буде».

Меморандум підписали Українська асоціація відновлюваної енергетики, Українська вітроенергетична асоціація, Асоціація сонячної енергетики, Українська воднева рада та Біоенергетична асоціація України. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка