40 мішків сміття за 9 годин: Як активісти чистили річку Стир

Молоді активісти з Луцька зібрали 40 мішків сміття під час сплаву річкою Стир.

Пластикові пляшки, поліетиленові пакети та скляну тару учасники толоки виловлювали з водойми, передає UA:Волинь

Двадцять хлопців та дівчат вранці зібралися поблизу річки, склали каяки, надягнули рятувальні жилети та вислухавши настанови інструктора відправились у подорож, розповідає співорганізаторка еко-сплаву Юлія Грищук.

«Наш маршрут пролягав уздовж русла Стиру від села Боратин до центрального пляжу Луцька, - пояснює вона. – Сміття, яке залишають після себе відпочивальники на березі річки, згодом потрапляє у воду – інколи потрібно мати неабияку вправність, аби розвернути байдарку, підплисти до берега та дістати пляшку".

За 9 годин еко-волонтери пропливли 20 кілометрів. Назбирали 40 мішків непотребу.

Лучанка Наталія Демченко вперше в житті сплавлялася річкою не задля розваги, а з доброю метою. «На каяці легше зібрати річкове сміття, ніж з берега, - каже вона. - Важливо не тільки чекати, коли хтось, щось зробить, важливо самому навести порядок».

Під корчами відходи вигрібали веслами, розповідає Віта Сахнік, учасниця еко-сплаву.

"Щоб дві пляшки забрати, треба дуже багато зусиль докласти, - розповідає вона. – Сміття дуже багато, особливо в межах міста: 95-98% це скляні або пластикові пляшки, траплялися тапочки, галоші, 2 лампочки, пакети з побутовим непотребом, які люди вочевидь викидають у річку - все це дуже сумно".

.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: