30-тисячне місто на Харківщині закупило електроскутери для соціальної сфери

У Чугуєві(Харківська область) територіальний центр соціального обслуговування придбав шість електроскутерів для соціальних працівників.

Пересадити персонал, який їздить до стареньких додому, дозволила перемога в обласному конкурсі «Разом в майбутнє», передає slk.kh.ua.

Загальна вартість проекту 200 тисяч гривень. За умовами конкурсу, 50% суми надала обласна рада, 45% – місцевий бюджет, 5% – внесок конкурсанта.

«Роботу центру організовуємо з урахуванням досвіду європейських колег, – пояснила директор терцентру Тетяна Семілетова. - У нас був вибір – традиційні скутери на паливі чи електроскутери, обрали останні, бо такий транспорт не тільки економніший, а й мінімально завдає шкоди навколишньому середовищу».

За словами начальниці відділу енергоменеджменту і залучення інвестицій Чугуївської міської ради Катерини Проценко, 30-тисячне місто планує розвивати велосипедну інфраструктуру та переходити на електричний громадський транспорт.

«Екоскутери для соціальної сфери – це тільки початок, - каже вона. - Для таких малих містечок, як Чугуїв, перехід на електричний громадський транспорт – це поки що далека мрія, але ми готові працювати над її втіленням».

Чугуїв також планує розвивати велосипедну інфраструктуру: будувати велодоріжки. Наразі у місті встановлено 12 велопарковок.

У місті встановлюють вуличні світильники на сонячних панелях, комунальні заклади при закупівлі матеріалів чи техніки звертають увагу на клас енергоефективності (найкращий клас є А, А+). Також у місті працює система енергомоніторингу, завдяки якій відстежується споживання електроенергії в комунальних закладах.

Національна транспортна стратегія - 2030, прий­нята у травні 2018 року, передбачає збільшення частки електротранспорту у внутрішньому сполученні до 75% і загальне збільшення частки використання електротранспорту та електромобілів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: