30 млн тонн біомаси вирішать проблему «вугільної залежності» ТЕЦ у Польщі

У сусідній Польщі досить серйозно задумалися над можливістю повного переведення ТЕЦ країни на використання біомаси замість вугілля. Так, польська державна нафтогазова компанія PGNiG Termika готова майже повністю виключити вугілля з процесів виробництва тепло- та електроенергії на усіх теплоелектроцентралях, повідомляє Український Біопаливний Портал.
 
У процесі спільного спалювання вугілля та біомаси Польща планує використовувати до 30 млн тонн поновлюваних видів палива; 12 млн тонн від загального обсягу такої біомаси складуть відходи, 8 млн тонн - біомаса, вироблена на спеціалізованих плантаціях, решта - відходи лісової промисловості. Загалом це дозволить замістити близько 15 млн тонн вугілля, що використовується в процесах спільного спалювання на теплоенергетичних підприємствах країни.

Однак перш ніж розпочати виконання амбіційного плану, необхідно провести модернізацію існуючих котелень у Польщі відповідно до Директиви промислових викидів. Наразі процес модернізації проходить дуже повільно через відсутність належної підтримки на законодавчому рівні. 

Проте деякі зміни у напрямку відмови від використання вугілля вже відбуваються. Приміром, на ТЕЦ у польському місті Тихи розпочато процес модернізації та переходу виробничих потужностей на біомасу. У 2016 році модернізована ТЕЦ зможе виробляти до 50 МВт електричної та 86 МВт теплової енергії. 

При цьому модернізована ТЕЦ відповідатиме європейським екологічним стандартам, дозволивши скоротити викиди вуглекислого газу в два рази, діоксиду сірки - у сім разів. Викидів пилу буде в чотири рази менше, а викидів оксидів азоту - в три рази. Загальна ефективність об'єкту складе 90-95% (в той час як ефективність «традиційних» теплоелектроцентралей складає тільки 35%).

Переобладнання ТЕЦ у місті Тихи – лише один з прикладів серйозних намірів Польщі відмовитися від використання вугілля на користь біопалива. Проте не варто забувати, що для повного заміщення 15 млн тонн вугілля країні необхідно віднайти і, головне, забезпечити на постійній основі близько 30 млн тонн біомаси. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка