3-кілометрова свердловина обігріває оселі

Деякі види обігрівання є досить нетиповими, про які чомусь мовчать, і навколо них існує певна таємниця.
Нагодою для привідкриття однієї таємниці, є 20-ти річчя використання способу геотермії на Подхалю (Польща), де виробляється тепло за допомогою закумульованої геотермальної енергії.

Підприємство Geotermia є найстаршою геотермальною котельнею в Польщі. Разом з тим, вона є й найбільшою. У 1993 році була започаткована діяльність у використанні геотермального тепла для обігрівання. Це було дослідне підприємство. Використано дві свердловини. Але зразу ж після цього перейшли до реалізації проекту промислового виду. 

Виявили, що в розвіданих геотермальних водах є великі запаси енергії. Встановили обладнання потужністю 40,7 МВт. В 2013 році виробництво тепла склало 362,85 TДж.    

Температура геотермальної води на глибині 2-3,3 км становить 80–95 C. Продуктивність отворів 50–550 м3/год. Працює як артезіанська свердловина. Тиск доходить до 29 бар. Мінералізація води не перевищує 3 г/л. 

Просто і доступно використано природну енергію. Тепло підземної води використано для обігрівання помешкань. Не використовується при цьому спалювання викопних ресурсів, що в основному використовується для генерації тепла.

Інформація надана «Центром енергозбереження», котрий пропагує цікаві успішні проекти, що допомагають використовувати відновлювальну енергію та зменшують шкідливий вплив діяльності людини на довкілля. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка