3,5 тис грн за 5 місяців: Як ОТГ на Полтавщині заробляє на роздільному зборі відходів

З початку року Мачухівська об’єднана територіальна громада, що у Полтавській області, впровадила роздільний збір твердих побутових відходів і заробила на здачі вторинної сировини 3,5 тис гривень.

Наразі у громаді, яка об’єднує 27 населених пунктів на понад 165 кв км, сортують папір, пластик і скло, решта викидається у загальні відходи, які організовано вивозяться на сміттєзвалище у Макухівку, передає Полтава365

Проблемами поводження з твердими побутовими відходами у громаді опікується комунальне підприємство "Мачухівська сільська рада "Дружба".

«Як тільки з'явилася можливість створили комунальне підприємство, придбали техніку - автомобіль їздив та збирав змішане сміття попід дворами, - розповідає голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь. - Зараз ми спільними зусиллями у рамках міжмуніципального співробітництва з громадами Судіївки та Плоского почали процес роздільного збору сміття».

У 2017 році три сільські ради Полтавщини виграли обласний конкурс та отримали грант на реалізацію проекту "Налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами" на території Мачухівської, Судіївської та Плосківської сільських рад.

Вже наприкінці минулого року комунальне підприємство закупило та встановило на чотирьох майданчиках у Мачухах баки для роздільного збору сміття, а також 45 загальних сміттєвих баків.

Громада реалізувала проект поводження з ТПВ завдяки допомозі обласного бюджету на суму 612 тисяч гривень, із яких майже половину отримала в рамках реалізації проекту, а решту коштів виділили з місцевого бюджету громади. Гроші використали на облаштування майданчиків для роздільного збору сміття, придбання баків та пресу для пластику.

Майданчики облаштували у найбільш відвідуваних місцях села - біля магазину, школи.

Оскільки після об'єднання збільшилися обсяги роботи, наразі громада розглядає можливість придбання додаткового автомобіля для вивозу сміття.

«Населення з відповідальністю поставилося до роздільного збору сміття: кидають папір до паперу, а пластик - до пластику, - зауважив Валерій Білокінь. - Думали, що все одно звалюватимуть всі відходи у загальний контейнер і щиро здивувалися, що наша робота дає результати».

За словами голови Мачухівської ОТГ, таких результатів вдалось досягти, зокрема, завдяки інформаційній роботі.

 «Сільрада виготовила буклети, які розповсюджують серед мешканців громади, користь від роздільного збору сміття та екологічні наслідки від недбалого ставлення пояснюють на зібраннях, - зазначає Валерій Білокінь. - Загальне сміття вивозять двічі на тиждень, а от відходи, придатні для переробки - по мірі накопичення: скло транспортують самотужки до пункту прийому у Судіївці, а пластик та папір забирає фірма, яка офіційно займається прийманням втор сировини».

Ціни за вторсировину досить прийнятні - наприклад, макулатуру приймають по 3,50 гривень за кілограм, змішане скло по 0,8 гривні за кілограм, пет-пляшку забирають по шість гривень за кілограм, розповідає Валерій Білокінь.

Як пояснив начальник КП "Дружба" Валерій Марченко, окрім населення підприємство працює з організаціями. «Обслуговуємо автозаправні станції, які знаходяться на території громади, школи, дитячі садочки, - розповідає він. - Вивозимо сміття та вичищаємо вигрібні ями».

КП "Дружба" повністю знаходиться на субвенції сільської ради, зауважив Валерій Білокінь.

«Діяльність підприємства неприбуткова і перші місяці, збір сміття проводився безоплатно для населення, - розповідає голова громади. - З 1 червня запровадили оплату - вартість вивозу сміття для мешканців громади становить 15,25 гривень із особи – таким чином, плануємо вивести діяльність комунального підприємства зі збиткового».

Жителька Мачух Тетяна Іванівна вітає ініціативу з роздільного збору сміття. За її словами, селище стало чистішим, і вона та її родина залюбки розділяє відходи, викидаючи вторсировину окремо в призначені для цього баки.

Баки виготовлені спеціально за індивідуальним замовленням для територіальної громади Мачух. Причому, виконавця робіт знайшли у сусідніх Щербанях - підприємство "Системи модернізації складів". Директор підприємства з інноваційного розвитку Далєр Саідов розповів, що для кожної громади виготовляються баки та облаштування майданчиків за індивідуальним проектом, щоб врахувати всі потреби населення.

Найближчим часом, окрім встановлення баків для роздільного збору сміття та запуску пресу для пластику, на території Мачухівської ОТГ планують встановити накриття для майданчиків, аби опади не псували якість зібраної вторсировини.

Мачухівська об'єднана територіальна громада об'єднує п'ять сільських громад із трьох різних районів, загалом це 27 населених пунктів. Зокрема, з Полтавського району до її складу ввійшла Мачухівська сільська рада, у підпорядкуванні якої вісім сіл, Калашниківська сільська рада з дев'ятьма селами, Судіївська сільська рада з селом Шевченки, з Новосанжарського району - сільська рада села Полузір'я з селами Бондури та Дмитренки і з Решетилівського району - сільська рада Плоского з п'ятьма селами.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка