25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 р – нова ціль України відповідно до Енергетичної стратегії

Україна прагне досягти 25% енергії з відновлюваних джерел у загальному первинному постачанні енергії до 2035 року. Посилення розвитку «зеленої» енергетики передбачає схвалена Урядом Енергетична стратегія України.

«Швидкі темки розвитку відновлюваної енергетики у світі, поступове зменшення вартості проектів у цій сфері дають підстави вважати, що ми зможемо досягти мети. Більше того, прийняті за останніх три роки закони стимулювали впровадження «зелених» проектів в Україні, що свідчить, що ми вже на правильному шляху до цілі», – сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час круглого столу «Нова енергетична стратегія України: Інвестиційні можливості та виклики». 

Ще до прийняття стратегії Україна поставила ціль вже у 2020 році отримувати 11% «чистої» енергії в кінцевому енергоспоживанні країни. Щоб досягти цього, необхідно залучити 12 млрд євро інвестицій. Саме тому законодавчі зміни спрямовують на створення сприятливих умов для інвесторів та бізнесу. Зокрема «зелені» тарифи на «чисту» електроенергію прив’язано до курсу євро, а також впроваджено стимулюючий тариф на тепло «не з газу». Також до 2030 року законодавством передбачено можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом. Крім того, найближчим часом очікується прийняття законопроекту, що полегшить виробникам «зеленої» електроенергії доступ до мереж. Закон має обмежити строк дії технічних умов на приєднання до мереж на термін до 3 років.

«Це дозволить вирішити так звану проблему «безстрокового резервування потужностей», прискорити будівництво об’єктів та уникнути спекуляцій з виданими технічними умовами», – підкреслив Сергій Савчук. 

Окрім законодавчих змін, Держенергоефективності працює над інструментами залучення інвесторів в Україну. За підтримку німецького уряду створено інтерактивну карту UA MAP (https://www.uamap.org.ua). З її домогою інвестори з будь-якої країни світу можуть ознайомитися із діючими та потенційними проектами в Україні. Зараз на карті вже 40 привабливих бізнес-пропозицій на суму близько 700 млн євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: