22 цікавих приклади використання відновлюваної енергії

У міру того як викопне і ядерне паливо вважають все більш брудним і непотрібним, зростає попит на екологічніші й безпечніші відновлювані джерела енергії. Сонце, вітер, вода, біомаса, хвилі і приливи, температура планети – все це відкриває райдужні альтернативи не відновлюваних джерел енергії. Портал Hi-news зібрав приклади неймовірного використання відновлюваної енергії та спроб її приборкати за останніх кілька десятиліть. Про деякі з них ви ніколи не чули раніше.

1. Айванпа

Розташована в пустелі Мохаве, що за 70 кілометрів від Лас-Вегаса, Ivanpah Solar Electric Generating System являє собою робочий проект зі збору сонячної теплової енергії. Потужність об'єкта – 392 мегавата, використовує він концентровану сонячну енергію.


173 500 дзеркал з геліостатами розтягнулися на 14 квадратних кілометрів, фокусуючи сонячну енергію на котельнях, розташованих на вершинах трьох сонячних веж, в яких народжується пар, що обертає звичайну парову турбіну. Цей проект – побудований Bechtel, що належить NRG Solar, Google і BrightSource Energy, – нині є найбільшою робочою сонячною тепловою установкою в світі.

2. Уарзазат

Вид з повітря на сонячний завод в Уарзазаті, центральне Марокко.

Найбільший в світі сонячний завод використовує фотовольтаїку, щоб скористатися пеклом Сахари.

3. Офіс AGL Docklands

Сонячні панелі можна побачити на даху офісу Docklands AGL Energy в Мельбурні, Австралія. Сонячна система на даху покриває 20 тисяч квадратних метрів і виробляє близько 110 тисяч кВт/год електроенергії на рік.

4. Сонце Вегаса

Це 102-акрова 15-мегаваттна станція Solar Array II Generatin Station на авіабазі ВПС США Нелліс в Лас-Вегасі, штат Невада. У поєднанні з 13,2-мегаватним проектом Nellis Solar Star, завершеним у 2007 році, Нелліс став найбільшою сонячною фотовольтаїчною системою Департаменту оборони США.

Під час денних сонячних годин два сонячних поля в сумі задовольняють майже всі потреби бази в енергії, або 42% від усіх потреб з електрики. Енергія масиву, яка не використовується, йде в сітку NV Energy і назад в місцеву громаду.

5. Фотовольтаїчні панелі

Фотовольтаїчні комірки покривають 426 квадратних метрів 70-метрового південного фасаду будинку з апартаментами в Берліні, Німеччина. Фотовольтаїчні панелі замінюють звичайні фасадні плити і виробляють близько 25 000 кВт/год сонячної електрики на рік, яке йде в громадську мережу і на живлення веж-близнюків. Це допомагає знизити операційні витрати, які б'ють по кишені резидентів.

6. PS10

Сонячний завод PS10 в Санлукар-ла-Майорі за межами Севільї, Іспанія, був першою комерційною сонячної вежею у світі, побудованою іспанською компанією Solucar. Він може забезпечити електрикою до 6000 будинків.

7. Невелика сімейна ГЕС

Сім'я Шнейдер (засновників Natel Energy) встановила невелику ГЕС на існуючому, але як і раніше не механізованому зрошувальному каналі в Мадрасі, штат Орегон. Станція виробляє електрику за допомогою двигуна Schneider Linear Hydri Engine.


Один з перших в своєму роді таких проектів був незабаром куплений компанією Apple, щоб допомогти вирішити енергетичне питання на одному з дата-центрів.

8. Геотермальна електростанція ICE

Це градирні для геотермальної електростанції, якою управляє Costa Rican Electricity Institute (ICE). Компанія вирішила добувати всю електрику для нації з джерел відновлюваної енергії 80 днів поспіль вже в 2015 році, використовуючи ГЕС і поєднання вітряної, сонячної та геотермальної енергії.

9. Наземні вітряні ферми

У 2015 році вітряна індустрія встановила більше вишок. що виробляють електрику, ніж будь-яка інша енергетична промисловість в Америці. San Gorgonio Pass Wind Farm (нижче) – це одна з трьох великих вітряних ферм в Каліфорнії, що включає більше 3000 вітряних турбін, що виробляють 615 МВт відновлюваної електрики.

10. Надводні вітряні ферми

Європа – світовий лідер з будівництва вітряних ферм недалеко від своїх берегів. Londo Array – це найбільша затоплена вітряна ферма, яка почала працювати 8 квітня 2013 року в 20 кілометрах від берега Кент і Ессекс, Англія. Максимальна потужність ферми – 630 МВт – забезпечується 175 турбінами, і її досить, щоб живити 500 тисяч будинків.11. AK -1000

AK-1000 – одна з найбільших турбін припливної енергії в світі, розроблена Atlantis Resources. У висоту вона двадцять з гаком метрів, важить – 1,3 тонни, а випробовувалася біля узбережжя Оркні в Шотландії. По завершенні проект MeyGen – найбільший в світі припливно-паровий проект і масив з 269 AK-1000 – як очікується, вироблятиме до 398 мегават енергії. Цього достатньо, щоб забезпечити живлення 200 000 домівок або половину Шотландії.

12. Тепло з глибин

Станції з використання геотермальної енергії видобувають її глибоко з надр землі. Як, наприклад, станція Salton Sea в Каліпатрії, штат Каліфорнія, розташована на півдні розлому Сан-Андреас.

Ця станція знаходиться біля геотермального поля родовища Солтон, де температура досягає 360 градусів за Цельсієм на глибині 1500-2500 метрів.

13. Лавове кохання

Геотермальна енергетична станція Nesjavellir (NGSP) – це друга за розмірами геотермальна станція в Ісландії, розташована біля Тінгвелліра і вулкана Хенгілл. Станція виробляє близько 120 МВт електричної енергії та подає 1100 літрів гарячої води (82-85 градусів) в секунду.14. Krafla

Енергостанція Krafla – це 60-мегаваттна геотермальна енергостанція біля вулкана Крафла в Ісландії. Вона видобуває тепло більш ніж з 30 свердловин.

15. Енергія стічних вод

Новий дата-центр в США виробляє електрику для своїх серверів цілком з відновлюваних джерел, перетворюючи біогаз із заводу з обробки стічних вод в електрику і воду. Siemens реалізувала цей пілотний проект, який почав працювати в 2014 році, разом з Microsoft і FuelCell Energy.

16. Перетворювач енергії хвиль Pelamis

Розроблений шотландською компанією Pelamis Wave Power, перетворювач енергії хвиль Pelamis – це технологія, яка використовує рух хвиль на поверхні океану для вироблення електрики. Схожа на змію машина складається зі з'єднаних сегментів, які згинаються в міру проходження хвиль, і цей рух виробляє електрику.

Перша хвильова машина, що виробляє електрику на воді, була підключена до британської енергомережі в 2004 році. Тепер компанія зосередила свої зусилля на новій машині P2, яку тестують в Оркні, Шотландія, з 2010 року.

17. TidGen

TidGen Power System, розроблена Ocean Renewable Power Company, повинна виробляти чисту електрику з припливів і глибоководних річок. Чотиритурбінна установка опускається на дно океану, використовуючи або зафіксовану на глибині раму, або плавучу систему швартування, що визначає стан води. Залежно від пікової швидкості потоку, ємність турбін TidGen за паспортом може досягати 600 кВт.18. SeaGen

SeaGen – це перша в світі комерційна станція, що виробляє електрику з енергії припливів. Введена в експлуатацію в 2008 році, 1,2-мегаваттна станція знаходиться в протоці природної гавані Стренгфорд-Лох в Ірландському морі і може забезпечити електрикою до 1500 будинків. Енергію виробляють два гігантських підводних ротора, рухомих потужними водяними потоками по 20 годин на день, під час припливів і відливів.19. Azura

Azura – це пристрій, що працює від енергії хвиль, який проходить випробування в гавайському корпусі морпіхів ВМС США. На відміну від інших технологій на енергії хвиль, Azura виділяє енергію як з вертикальних, так і горизонтальних рухів хвиль і може виробляти 20 кіловат енергії.

20. WS-4

Чотири вітряних турбіни з вертикальною віссю обертання (WS-4B) з гвинтовим ротором Savonius на станції Та Чжіньшан в Китаї. 4B добре підходить для масштабного розгортання в суворих вітряних умовах у віддаленій місцевості або на воді, якщо необхідний електричний вихід середньої потужності.

21. Провісники нової епохи

Вітряні турбіни з вертикальною віссю типу Дар’є на вітряній фермі Altamont Pass в Північній Каліфорнії – одні з перших в США. Ця вітряна ферма складається з майже 5 тисяч відносно невеликих вітряків різних типів загальною потужністю в 576 мегават, які б виробляли 125 мегават в середньому і 1,1 терават-годин щорічно.

22. Рік штопора

Ця компактна вітряна турбіна була розроблена Університетом штату Клівленд для Клівленда і виробляла електрику з 2012 по 2013 рік. 15 метрів заввишки і 6 метрів завширшки, ця турбіна служила в випробувальних цілях, використовуючи п'ять вітряних турбін поменше, розміщених в своєрідному «штопорі» з жорсткого пластика, що підвищує вироблення енергії при невеликих швидкостях вітру.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка