20% нових будинків в Амстердамі мають бути з деревини або інших біологічних матеріалів

З 2025 року 20% усіх нових житлових проектів у столиці Нідерландів повинні бути побудовані з дерева або інших матеріалів на біологічній основі.

Угода, що отримала назву "Дерев'яне будівництво в рамках Green Deal", була підписана всіма 32 муніципалітетами Столичного регіону Амстердам (MRA), передає dezeen.com

Очікується, що збільшення використання деревини у будівельних проектах міста дозволить знизити залежність від сталі і бетону – матеріалів, які створюють велику кількість вуглекислого газу у процесі виробництва.

Очікується, що це допоможе столиці Нідерландів досягти своєї мети "кліматичної нейтральності", або чистого нуля викидів парникових газів, до 2050 року.

«Дерев'яне будівництво в рамках Green Deal» була підписана під час саміту зі сталого розвитку MRA 2021 у жовтні.

Як альтернатива дерев'яному будівництву, угода також дозволяє будувати 20% всіх нових будинків, використовуючи інші біологічні матеріали - матеріали, отримані з біорозкладаних живих речовин, таких як конопля або пробка.

Щоб відповідати угоді і кваліфікуватися як дерев'яна будівля, окремий будинок повинен бути побудований щонайменше з 80% деревини або матеріалів на біологічній основі. Для багатоповерхового житла до 10 поверхів цей показник знижується до 65%, в той час як в багатоповерховому житлі понад 10 поверхів повинно бути не менше 50% деревини або матеріалів на біологічній основі.

За даними Амстердамського інституту передових столичних рішень (AMS Institute), який підтримує впровадження дерев'яного будівництва в рамках Green Deal, очікується, що цей крок дозволить скоротити викиди вуглекислого газу у місті приблизно на 220 000 тонн на рік, що еквівалентно середнім викидам 22 000 будинків.

Очікується також значне скорочення викидів азоту.

У глобальному масштабі на навколишнє середовище у даний час припадає близько 40% усіх викидів парникових газів. Щоб зменшити цю цифру, багато архітекторів по всьому світу звертаються до деревини для будівництва через вимоги до стійкості матеріалу.

Однією з найбільших переваг деревини є те, що вона може поглинати велику кількість вуглецю з атмосфери і зберігати його всередині будівлі, компенсуючи викиди вуглецю, що утворюються будівлею протягом усього терміну його служби.

"Хоча використання абіотичних матеріалів у будівництві буквально привело нас до великих висот, ці матеріали мають серйозний вплив на навколишнє середовище, - пояснив Пабло ван дер Лугт, науковий співробітник Інституту AMS. - Останнє покоління лісоматеріалів може їх замінити, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу, більше того, вони діють як величезні поглиначі вуглецю".

На підтримку «Угоди про будівництво з деревини в рамках Green Deal" по всьому Амстердаму будуть визначені майданчики для нових будівельних проектів.

Місто також буде інвестувати у дослідження та розробки деревини та матеріалів на біологічній основі для будівництва, а також у компанії, які прагнуть допомогти місту досягти своїх цілей.

Допомагаючи Амстердаму стати вуглецево-нейтральним, угода також підтримує мету міста з досягнення кругової економіки, оскільки деревина та інші біоматеріали легко повторно використовуються і переробляються.

"Матеріали на біологічній основі, зокрема масові вироби з деревини останнього покоління, є частиною рішення, що дозволяє зробити наше місто кліматично нейтральним», - пояснив Ар'ян ван Тіммерен, професор Інституту AMS.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка