1800 метрів та 50 МВт енергії: геотермальне тепло обігріватиме Париж

Проект видобутку геотермального тепла в Парижі набирає все більшого розвитку. Схоже, що в найближчому майбутньому французька столиця стане досить автономним містом. Розташована між автомагістраллю і приміським торговим центром на схід від Парижа, бурова установка завершує другу з двох геотермальних свердловин, спрямованих на збір природного тепла Землі для будинків і офісів, повідомляє ресурс FacePla.net

Згідно з проектом, дві 1800-метрові свердловини забезпечать близько половини потреби опалення одного з районів Парижа, що еквівалентно 10 000 будинків. 

Розпочати експлуатацію нових свердловин планують вже в 2016 році.

Реалізацією проекту займається французька енергетична компанія Engie. В рамках цього масштабного проекту за рахунок теплової енергії Землі планується генерувати 50 МВт енергії. 

Державні субсидії в розмірі 6,5 млн євро допоможуть частково покрити витрати, які вже зараз складають 35 млн євро.

У підсумку загальна геотермальна потужність компанії складе 100 МВт. «Геологія паризького регіону дуже вигідна, а щільність населення стимулює розвиток проекту», - зазначають у компанії. 

З потужністю в 100 МВт проект зможе забезпечити 60% енергетичних потреб національної енергомережі, допомагаючи уникнути викидів в атмосферу, еквівалентних 8000 автомобілів, або 14 600 тонн CO2 на рік.

Геотермальні станції, побудовані навколо Парижа, мають по дві свердловини: одна використовується для перекачування теплої води з-під землі для опалення, а друга, щоб відправляти охолоджену воду назад. 

Очікується, що геотермальне опалення для будинків буде конкурувати з природним газом.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка