17-річна дівчина винайшла пристрій, який виробляє чисту енергію та прісну воду

Компанія Гугл оголосила фіналістів щорічного наукового ярмарку Google Science Fair 2014 року. Серед 15 винаходів, що покликані зробити світ кращим, безумовно, найвидатнішим виявився проект Синтії Лаймс (Cynthia Sin Nga Lam’s).

Синтія каже, що H2Pro повинен вирішити відразу дві проблеми: забезпечення чистою водою та електроенергією великої кількості людей по всьому світу, які позбавлені цих ресурсів. 

На сьогоднішній день 780 мільйонів людей не мають доступу до чистої води, в той час, як 1,2 мільярда живуть без електроенергії. Проект «H2Pro» може це змінити, використовуючи фотокаталітичну технологію, яка одночасно очищає воду і виробляє електроенергію, витрачаючи для цього тільки сонячне світло.Синтія пояснює, що вона наткнулась на ідею «H2Pro», досліджуючи фотокаталіз. 

«Під час фотокаталізу не тільки очищається і стерилізується вода, але й, одночасно з розщепленням, виділяється водень, який може бути використаний для виробництва електроенергії,» – говорить Синтія. – 

5.jpg 6.jpg

«Для процесу потрібен тільки діоксид титану і світло – відсутня потреба в будь-якому додатковому джерелі живлення. Щоправда, вихід водню в фотокаталітичних процесах загалом невеликий через те, що електрони, виділені в процесі деструкції, прагнуть покинути нову орбіту, руйнуючи таким чином новоутворену молекулу Н2. (тобто активовані світлом електрони слабко притягуються до молекули). На щастя, ця проблема може бути подолана шляхом додавання реагентів-відновників, для ролі яких підходять деякі органічні забруднюючі речовини. Тому я пропоную об'єднати два процеси, щоб збільшити вихід і зменшити собівартість виробництва водню, одночасно забезпечивши ефективне очищення води.»


Незважаючи на те, що існують інші проекти, в яких використовуются схожі способи, вони часто вимагають додаткового джерела живлення, а значить, не можуть бути використані у віддалених регіонах, не забезпечених електроенергією. Синтія прагне довести, що застосування фотокаталізу, в керованих масштабах, для очищення води і виробництва електроенергіі, може бути економічно вигідним і раціонально досяжним.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка