16 запитань, які потрібно поставити перед початком термомодернізації

При впровадженні нових технічних рішень в будівництві або при модернізації будівель переважно досягають високих стандартів енергоефективності. Але при цьому слід звертати увагу на фінансову стійкість проекту, на аспекти пов’язані з плануванням територій, на використання відповідних будівельних матеріалів і ефективне використання енергії. До початку будівництва чи ремонту завжди виникає питання: як це вирішити, на яку практику звернути увагу, які критерії вибрати.

Існують методики і програми для оцінки будівель, які допомагають отримати відповідь на ці питання. Але вони вимагають досить довгого часу і особливих знань. В рамках проекту INTENSE, який підтриманий Intelligent Energy Europe, був розроблений спрощений і легкий у використанні інструмент, який дозволяє зробити перший крок для цілісної оцінки будівлі.

Набір з 16 критеріїв використовується для практичної оцінки загальних соціально-економічних характеристик, будівельних технічних параметрів і енергетичного обладнання, як планованих, так і встановлених. Інструмент включає в себе наступні критерії:

1. Капіталовкладення.
2. Аналіз вартості і ефективності розраховані на протязі життєвого циклу будівлі.
3. Комплексне планування житлової території.
4. Комфортний клімат в приміщенні.
5. Екологічні матеріали.
6. Енергетичний стандарт (споживання енергії, виражене в кВт*год/м2-рік).
7. Використання принципів проектування, які впливають на енергетичну ефективність будівлі.
8. Контроль якості.
9. Ізоляція даху.
10. Ізоляція стін.
11. Ізоляція підлоги.
12. Коефіцієнт пропускання вікна (коефіцієнт теплопровідності U)
13. Герметичність будівлі
14. Вентиляція.
15. Опалення та охолодження.
16. Корисне використання відновлювальних джерел енергії.

Практична оцінка виконується нескладними розрахунками. Система кольорового коду з червоними і зеленими лініями робить критерії видимими і будівлі легко можна порівняти. Оцінка проводиться шляхом оцінки по параметрах – в основі закладений загальний діапазон від «не дуже добре» до того, коли надані всі параметри. Оціночний інструмент призначений для широкої цільової групи – муніципальні архітектори та інженери, а також особи, які приймають рішення і можуть не мати технічної освіти. Ця візуалізація повинна стати зручним інструментом для спрощення технічної мови для кращого розуміння загальної «картини» і для полегшення процесу прийняття рішень по «зеленому і більш ефективному» будівництву. Але цей інструмент не замінює систему сертифікації, він дає орієнтовну інформацію, яка відображає ситуацію в існуючому будинку або в проекті і вказує на потенціал для розвитку.

3.jpg

За цим методом проведена оцінка модернізованого будинку в Цесис, Латвія. Це 4-поверховий будинок (загальна площа 2620 м2). Загальна сума капіталовкладень склала 260 тисяч євро. В будинку проведено наступні роботи: ізоляцію стін і модернізацію системи опалення. Енергетична ефективність будинку після реконструкції склала 142,67 кВт*год/м2-рік (за зимовий період спожито 372,8 МВт*год).

2.jpg

Результати оцінки цього будинку показують, що наступні дії повинні бути направлені на скорочення енергоспоживання будинку, ізоляцію підлоги, концентрацію на аспектах, які пов’язані з якістю повітря в приміщенні, з вимірюванням герметичності. Треба прийняти рішення про використання відновлювальних джерел енергії.

По темі: Термомодернізація 11-поверхівки зменшила споживання енергії на 38,8%

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка