12 держав ЄС вкладуть у виробництво акумуляторних батарей майже 3 млрд євро

Дванадцять держав Євросоюзу виділять майже 3 млрд євро на виробництво акумуляторних батарей.  

Ланцюжок, який охопить видобуток сировини, проектування і виробництво акумуляторних елементів і блоків, а також їх переробку й утилізацію, буде створено у рамках проекту "Європейські інновації в акумуляторних батареях" (European Battery Innovation), передає interfax.com.ua

Його спільно підготували Австрія, Бельгія, Хорватія, Фінляндія, Франція, Греція, Італія, Польща, Словаччина, Іспанія та Швеція, провідна і координаційна роль належить Німеччині. Проект визнано таким, що становить загальноєвропейський інтерес(IPCEI), що, відповідно до правил ЄС про державну допомогу, надає право на часткове державне фінансування.

Європейська Комісія (ЄК), яка 26 січня дала проекту "зелене світло", очікує, що державне фінансування залучить іще 9 млрд євро приватних інвестицій.

Держдопомогу отримають 42 компанії, які діють у країнах ЄС. Вони візьмуть безпосередню участь у цьому проекті. Серед них - великі промислові гравці, такі як BMW, Fiat, Northvolt і Tesla, а також малі й середні підприємства і стартапи. 42 прямих учасники взаємодіятимуть із більше ніж 150 партнерами в усій Європі, зокрема з малими й середніми підприємствами, університетами та науково-дослідними інститутами.

«Європа зміцнить свої позиції в якості глобальної гарячої точки для інвестицій в батареї, – сказав віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович. – Цей загальноєвропейський проект допоможе зробити революцію на ринку акумуляторів, зосередивши увагу на ультрамодерних літій-іонних акумуляторах, а також на технологіях наступного покоління».

Акумулятори - один із головних чинників успіху електромобілів. Окрім автомобільного сектора, акумуляторні технології відіграють вирішальну роль у зберіганні відновлюваної енергії.

"Близько трьох років тому акумуляторної промисловості в ЄС практично не було, - нагадав Марош Шефчович. - Сьогодні Європа - це глобальна точка доступу до акумуляторів, а до 2025 року продукцією галузі будуть забезпечені щонайменше 6 млн електромобілів щорічно".

У 2017 році в ЄС за ініціативою Єврокомісії створено Європейський акумуляторний альянс (European Battery Alliance), який перший був визнаний "проектом, що становить загальноєвропейський інтерес" (IPCEI), і отримав часткове держфінансування.

За даними ЄК, обсяг європейського ринку акумуляторів до 2025 року досягне 250 млрд євро і зможе задовольняти потреби автомобільної промисловості.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка