Пермакультура та екологічно-безпечне землеробство

Дата: 24.02.2018 - 25.02.2018
Місце: Ужгород. пл. Народна, 3 (Ужгородський національний університет)
Телефон: +38 (03122) 3-33-41
Cайт: http://www.uzhnu.edu.ua/uk/anounce/887.htm

24-25 лютого в Ужгородському національному університеті відбудеться міжнародна науково-практична конференція "Пермакультура та екологічно-безпечне землеробство".

Захід організований Міністерством освіти і науки України покликаний ознайомити з теоретичними і практичними проблемами пермакультури - принципу створення людських поселень та сільськогосподарських систем, які базуються на знанні екології та законів природи, та екологічно безпечного землеробства. Учасники конференції матимуть можливість обговорити наукові здобутки, нові ідеї, зустріти давніх друзів і налагодити нові контакти з колегами із різних країн.

Конференція передбачає роботу секцій:

-       Пермакультура, агроекологія, органічне землеробство, біологічний метод захисту рослин, екобудівництво, енергоефективність у вищих навчальних закладах. Особливості складання навчальних програм та викладання.

-       Органічне землеробство та пермакультура. Біологічний метод захисту рослин. Біологічні препарати в землеробстві.

-       Збереження та відтворення родючості ґрунтів, управління водними ресурсами, роль лісової і лучної рослинності у формуванні ґрунту, ґрунтова мікробіологія.

-       Економічна та соціальна пермакультура (екологія в місті і сільській місцевості, сільське господарство за підтримки спільноти, розвиток регіонів). Пермакультура для дітей.

-       Екобудівництво, екосанітарія, водопостачання та водовідведення.  Енергозбереження та енергоефективні технології.

«Термін "пермакультура" виник як змішування термінів "стала культура" та "стале сільське господарство"- це перш за все система організації, яка має на меті  використовувати організуючу силу людського розуму для заміни мускульної сили або енергії природного пального, - пояснюють організатори. - Метод пермакультури був розроблений в сімдесятих роках минулого сторіччя австралійцями Біллом Моллісоном та Девідом Холмгейном».

Принцип, який системно вперше був використаний австрійським фермером Зеппом Хольцером, набув широкої популярності як в помірних, так і в екстремальних умовах та кліматичних зонах та в різних сферах діяльності. Сьогодні філософія пермакультури базується на трьох ідеях: турбота про Землю, турбота про людину та обмеження споживання.

Для участі у конференції необхідно зареєструватися за посиланням: https://goo.gl/forms/OYaWfHuBzblKb1Go1

Організаторами заходу також виступили Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет", біологічний факультет, кафедра плодоовочівництва і виноградарства; ГС "Пермакультура в Україні"; Permaculture SK; Permaculture (CS); Hungarian Permaculture Association; "Permaculture and alternative Communities" informal group at the eFKa Women's Foundation.


Щотижнева
e-mail розсилка