Завдяки місцевим активістам села на Волині зароблятимуть на роздільному зборі сміття

У селах Руда та Хворостів Любомильського району Волинської області встановлять баки для роздільного збору сміття та платитимуть селянам гроші за кожен кілограм належно відсортованих відходів.

Екологічну ситуацію у населених пунктах покращать завдяки активістці з Руди Тетяні Горайчук, проект якої переміг торік у міжнародному гранті, передає Кордон

Фінансувати проект щодо роздільного збору сміття на території Хворостівської сільради, в яку входять обидва села, погодилась організація з Німеччини. на Святого Миколая у Руду та Хворостів привезли спеціальні сітки та урни, для яких наразі розробляють демонстраційні наклейки-підказки про правильне сортування відходів.

Як зазначає Тетяна Горайчук, волинські села безкоштовно отримають всі засоби для належного збору сміття за європейськими стандартами.

«У нас всі звикли палити непотріб чи викидати в хащі, меліоративні канави та інші водойми, – нарікає Тетяна Горайчук. - Навколишнє середовище наскільки забруднене, що після звичайного купання влітку на шкірі може з’явитися висипка».

Місця для збору відходів з окремими котейнерами для поліетилену, пластику, битого скла, паперу та батарейок облаштують у центрі Руди - біля магазину та на території школи – у Хворостові.

Сміття вивозитиме підприємець, який уклав відповідний договір в Руді з власником магазину, котрий також слідкуватиме за порядком збору вторинної сировини, та з дирекцією школи - у Хворостові. За кожен кілограм належно відсортованих відходів селяни отримуватимуть 2-3 гривні.

За словами Тетяни Горайчук, сільрадам, які зацікавлися впровадженням роздільного збору сміття на власній території, представники громадської організації «Новий час с. Руда» допоможуть у написанні проектів. «Вторсировина дозволить сільським громадам назбирати грошей на подарунки для дітей та купівлю необхідних речей для місць загального користування». – наголошує активістка.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка