За темпами розвитку ринку електромобілів Україна посіла п’яте місце в міжнародному рейтингу

Україна посіла п'яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку ринку електромобілів, випередивши США, Нідерланди та Японію. Швидше, ніж в Україні, ринок електрокарів розвивається в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї. Про це пише AIN.UA, посилаючись на дані найбільшого незалежного видання про електротранспорт InsideEVs.com.

Країни-учасниці рейтингу оцінювали за кількома критеріями: підтримкою розвитку «зеленого» транспорту з боку політиків, за динамікою частки електрокарів на ринку авто, темпами розвитку інфраструктури тощо. Максимальний бал у рейтингу – 100, однак 50 балів набрали лише Норвегія і Китай.

Україна потрапила в п’ятірку лідерів набравши 39 балів. Високе місце в рейтингу забезпечило передусім швидке зростання частки електрокарів в числі нових автомобілів, куплених українцями в 2016 році – на них припадає 4%. За останній рік цей показник зріс вп'ятеро, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2 500. Більшість зареєстрованих електромобілів в Україні вживані і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання європейцями. Половина з них – Nissan Leaf.

«Мотивація цього «українського електромобільного дива» цілком зрозуміла: з огляду на те, що вона знаходиться в протистоянні з нафтовою державою Росією, в такий особистої формі втілилося бажання втерти носа Великій Нафті (яке я щиро поділяю)», – пише журналіст видання.

Україна також випереджає інші країни східної Європи за темпами розвитку зарядної інфраструктури: в країні поширені як приватні, так і публічні зарядні станції, а також є кілька десятків швидкісних зарядок. Станом на березень 2017 року в Україні налічувалося вже понад 600 «зарядок» не лише у великих містах, а й в невеликих районних центрах. На карті зарядних станцій видно, що Україна за їх кількістю обігнала не тільки Білорусь, Болгарію і Румунію, а й Польщу.

На п'яте місце України в рейтингу вплинула і невелика підтримка електрокарів державою. Ще наприкінці 2015 року законопроектом №1674 скасовано ввізне мито на електромобілі. А в грудні минулого року до Верховної Ради внесли законопроект # 5494 про скасування ПДВ на ввезення в країну електромобілів і запчастин до них до 2021 року, але його досі не розглянуто.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка