За один місяць кияни здали на переробку 30 тонн поліетиленових пакетів

За листопад мешканці Києва здали на переробку 30 тонн поліетиленових пакетів.

Як зазначає координатор компанії "Київміськвторресурси" Сергій Волков, активність киян перевершила всі сподівання , передає AllDay.in.ua.

"Ми не очікували такого інтересу, коли почали прийом поліетиленових пакетів по 1,5 грн за 1 кг, - наголошує він. – Обсяг зібраної вторсировини міг би бути ще більшим, але поки що нам не вдається відкрити нові точки з-за боротьби з МАФами - нас чомусь прирівняли до торговців".

У столиці також здають на утилізацію відпрацьовані батарейки – у Києві працює понад 200 пунктів прийому для цих небезпечних відходів. Як зазначив директор КП "Київкомунсервіс" Євген Русин, порівняно з минулим роком кількість зібраних батарейок збільшилася, як мінімум, у півтора рази – до 7 тонн.

«Поки кияни здають на утилізацію не більше 1-1,5% від загальної кількості відпрацьованих батарейок, - наголошує комунальник. – До того ж поки батарейки не переробляються, а тільки накопичуються на складах для відправки за кордон, так як в Україні немає відповідних заводів».

Координатор "Київ Смарт Сіті" Ярослава Бойко підкреслила, що проекти з утилізації батарейок не можуть бути комерційними. "Це виключно соціально спрямовані ініціативи, - говорить вона. - За кордоном утилізація однієї тонни батарейок коштує приблизно 400-600 євро".

Також у Києві активно почали приймати енергозберігаючі лампочки, які містять ртуть. "Одну таку лампочку ми приймаємо за 4,20 грн», - розповіли у пункті прийому на Верхньому Валу. Є й інші схеми. "Деякі пункти можуть прийняти ртутовмісну лампу разом з декількома кілограмами макулатури", - запевнили у "Київкомунсервісі".

Крім перерахованої вище вторсировини, кияни здають на утилізацію ртутні лампи, автомобільні акумулятори, алюмінієві банки, звичайні акумулятори, ганчір'я, паперові пляшки, старий одяг, металобрухт, макулатуру, ртутні термометри.

Наразі розроблена карта, де в Києві можна здати вторсировину поруч з метро.


"Київкомунсервіс" закликає киян відповідально ставитися до сортування сміття. "Якщо ви бачите, що одна машина забирає два різних контейнера з відходами, фіксуйте цей факт на телефон разом з номером машини і надсилайте нам на електронну пошту або на сторінку у "Фейсбук", - підкреслив Євген Русин.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка