За чотири місяці місто на Донеччині зекономило 1 млн грн завдяки автоматизованому енергомоніторингу

За чотири місяці 2017 року Покровськ(Донецька область) зекономив 1 млн гривень завдяки автоматизованому моніторингу енергетичних ресурсів.

Місто вчиться раціонально витрачати наявні енергоресурси за допомогою системи АІС "Енергосервіс: облік, контроль, економія" в рамках концепції щодо впровадження міської системи енергоменеджменту, яка була затверджена у 2016 році, передає Україна Комунальна

За цей період у Покровську була повністю побудована вертикаль відповідальних осіб на  кожному окремому об'єкті та напрямку і закінчуючи головним енергоменеджером, яким став заступник міського голови Дмитро Гордієнко.

"Автоматизована сиситема енергомоніторингу дозволяє виявляти перевищення контрольних параметрів, отримувати іншу аналітичну інформацію для раціонального енергоспоживання, - коментує енергоменеджер. - Встановлена програма дає можливість перейти на повний автоматизований облік без додаткових витрат на придбання окремого програмного забезпечення".

Система АІС допомагає своєчасно отримувати оперативну інформацію про обсяги спожитих енергетичних ресурсів, а також виявляти пориви, пошкодження, поломки та вживати організаційні та управлінські рішення для їх усунення.

Наразі енергоаудит у Покровську здійснюють близько ста осіб - вони контролюють споживання ресурсів у 69 бюджетних освітніх, медичних, культурних та спортивних установах, які знаходяться на балансі Покровської міської ради. Енергоменеджментом також охоплені й будівлі в сусідньому Родинському, які перебувають у комунальній власності і фінансуються з бюджету міста.

На початку впровадження проекту не було системної можливості порівнювати облік даних спожитих енергоресурсів, розповідає Дмитро Гордієнко.
«Зараз дані по кожному виду ресурсів - теплу, воді, електриці - вносяться щодня в загальну базу, - пояснює головний енергоменеджер. – Як результат, ми можемо керувати спожитими ресурсами і економити не менше 40% за окремими позиціями».

Міські фахівці зібрали показники за 2013-2016 роки, ввели їх в систему - і тепер можуть порівнювати споживання ресурсів у певні відрізки часу.

Своєчасний контроль і управління ресурсами забезпечує суттєву економію, продовжує Дмитро Гордієнко.

«У школах під час канікул та карантину, коли дітей немає на заняттях, за допомогою автоматизованої системи знижується енергоспоживання за рахунок регулювання обладнання, - розповідає фахівець. - Крім того, АІС дозволяє контролювати відповідність температури в класах або інших приміщеннях згідно санітарним нормам, а у разі їх відхилення оперативно повідомляти відповідальних».

Наразі установи конкурують один з одним прагнучи досягти більшої енергоефективності.

Покровськ має намір розвивати систему енергоменеджменту й далі.

«Через автоматизовану систему можна моніторити та проводити облік вуличного освітлення, - розповідає Дмитро Гордієнко. - Вже розроблене програмне забезпечення, готовий функціонал, який буде доповнюватися згідно з вимогами міської влади».

Комунальні підприємства також можна завести в єдину систему і контролювати споживання енергоресурсів, продовжує головний енергоменеджер. «Програма дозволяє розширити контроль на житловий сектор і підключати ОСББ, житлові кооперативи, а в майбутньому - всі багатоквартирні будинки у Покровську», - пояснює фахівець.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка