З 2018 року Норвегія може ввести «податок на Tesla»

Влада Норвегії включила в проект бюджету на 2018 рік новий збір на електромобілі, який встигли охрестити «податком на Tesla». Одноразовим податком обкладатимуться покупці «важких» електрокарів, передає Автоблог.

Одними з перших, кого стосуватимуться новий збір, будуть електрокари Tesla Model S і Model X, вага яких перевищує 2 тонни. Передбачається, що сума збору, в залежності від технічних характеристик електрокара, може скласти вiд 7 000 до 70 000 норвезьких крон (від 750 до 7500 євро). Прихильники нововведення вважають податок цілком справедливим, адже деякі автомобілі з нульовим рівнем викидів дуже важкі, що погано позначається на дорожньому покритті. Критики ініціативи, в свою чергу, відзначають, що новий податок може дискредитувати Норвегію як піонера електрифікації транспортних засобів. Крім того, це може ускладнити виконання державної програми з розвитку електротранспорту до 2025 року.

Лише за минулий місяць електромобілі та гібриди склали 60% продажів від усіх нових автівок у Норвегії. Однак в країні чимало й противників електромобілів. Зокрема водії автобусів в найбагатших районах Осло скаржаться, що смуги для громадського транспорту забиті електромобілями, які користуються пільгами.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка