ЄБРР має намір створити в Україні сміттєві кластери

В Україні мають створити сміттєві кластери - регіони, на території яких роздільне збирання сміття і подальше поводження з ним буде об'єднано загальною логістикою і потребами населення.

Про це йдеться у першому варіанті проекту Національної стратегії поводження з відходами, розробленому міжвідомчою робочою групою, до складу якої ввійшли представники Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства регіонального розвитку, а також експерти німецької федеральної компанії GIZ та Європейського банку реконструкції та розвитку, передає УНІАН

«Ідея міжмуніципального співробітництва передбачає поступову відмову від планування управління відходами на базі адміністративного поділу (області, району) і перехід до управлінських підходів, які ґрунтуватимуться на обсягах сміття, логістиці, потребах населення, – зазначають у ЄБРР. – Таким чином місцева влада отримуватиме вигоду від «economy of scale», тобто економії на масштабі або зниженні питомих витрат при зростанні обсягів виробництва, що добре узгоджується з процесами децентралізації в Україні».

Європейський банк реконструкції та розвитку готовий розглянути можливість фінансування проекту зі створення сміттєвих кластерів в Україні. «Необхідно побудувати систему сталого та раціонального управління відходами, яка б базувалася на принципах ієрархії відходів, роздільного збору та повного відшкодування витрат, - наголошують у міжнародному фінансово-кредитному інституті. – Цей проект фінансується через мультидонорський рахунок для сталого розвитку України».

Передбачається, що Мінекології завершить розробку Національної стратегії поводження з відходами у першому кварталі 2017 року. Перший варіант проекту цієї стратегії був оприлюднений 21 грудня і виставлений на громадське обговорення, яке триватиме 1,5-2 місяці. За словами міністра екології Остапа Семерака, даний документ охоплює всі види відходів – тверді побутові, промислові, небезпечні, будівельні, сільськогосподарські, електричні й інші. Передбачається, що цей проект стратегії поводження з відходами стане основою для майбутньої розробки регуляторної бази у сфері екології.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка