Японські авіалінії мають намір переробляти старий одяг у авіапаливо

Авіакомпанія Japan Airlines має намір переробляти вживаний одяг у паливо для реактивних двигунів.

Альтернативне джерело енергії буде створено в рамках проекту, над яким другий за розміром авіаперевізник Японії працює спільно з фірмою Japan Environmental Planning(Jeplan) та Токійським інститутом Green Earth Institute, передає Novate.ru

Підприємець Мишихико Івамото, який заснував Jeplan у 2007 році, протягом п'яти років розробляє спосіб створення біоетанолу зі зношених футболок і джинсів. В основі нової технології лежить процес бродіння, який дозволяє перетворити цукор, що міститься в бавовні, у спирт.

«Я чекав на появу автомобіля, який би працював на смітті, але пройшли роки - і цього не сталося, - наголосив Мишихико Івамото. – Отож я сам вирішив якось розвивати цю галузь».

Jeplan планує побудувати експериментальний завод з виробництва «бавовняного» палива в одному з вже існуючих заводських комплексів.

Наразі Jeplan працює з 12 підприємствами роздрібної торгівлі, зокрема, з Aeon і Muji, для збору використаного одягу приблизно у 1000 магазинах по всій Японії.

Як зазначають у компанії, випробувальні польоти на суміші звичайного і «бавовняного» палива заплановано провести ближче до 2020 року, а вивести технологію на комерційну основу - до 2030 року.

«Однак «бавовняним» паливом не можна повністю замінити нафту: 100 тонн бавовни дає лише 10 кілолітрів або приблизно 2641 галонів палива, а такий літак як, приміром, Boeing 747, використовує приблизно 1 галон палива кожну секунду, - пояснюють фахівці Jeplan. – Навіть з усіх бавовняних речей, які використовуються у Японії, можна отримати всього 70 000 кілолітрів або менше 1 відсотка обсягу реактивного палива, яке країна споживає кожен рік».

Втім, у біопаливо для літаків можна переробляти не тільки вживаний одяг, а й інші відходи, зокрема, папір.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка