Як зробити сонячний водонагрівач зі звичайного поливного шлангу

У той час коли телебачення показує репортажі про закупівлю імпортних електричних бойлерів для квартир і будинків, варто оглянути деякі прості конструкції саморобних сонячних колекторів.

За допомогою поливного шланга можна суттєво зменшити плату за використання електроенергії для нагрівання води в існуючому бойлері. Робота такої системи сезонна - працює 6-7 місяців на рік. 

5.jpg
фото - ibud.ua

Схема з’єднання достатньо проста і вказана на малюнку. Для ефективнішого нагрівання необхідно шланг закріпити в коробці, поклавши теплоізоляцію знизу і скло або полікарбонат зверху. Простий колектор готовий. Шланг повинен знаходитися нижче бойлера, щоб забезпечити термосифонний ефект – протягом дня тепла вода з шланга підіймається в бойлер, а холодна з бойлера опускається в шланг.

8.JPG

Щоб розрахувати довжину шланга варто врахувати наступні дані. 1 метр шланга діаметром 25мм при протягом години ясного дня при +25 С нагріє 3,5 л гарячої води (до +45 С). При +32 С він же нагріє 3,5 л до +50 С. Кількість повноцінних сонячних денних годин залежить від місяця і складає від 1-2 годин (листопад, грудень, січень) до 8 годин (травень, червень, липень). Розрахунок для шланга, при довжині 10м і при використанні в травні, показує продуктивність системи 280 літрів гарячої води на день. 
Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка