Як журналіст з Києва організував еко-ферму у буковинському селі

Столичний журналіст Максим Кукало разом із дружиною Мариною та маленьким сином переїхав у село Верхні Станівці Кіцманського району і організував еко-ферму.

Кияни купили хату та 50 соток землі у буковинському селі у 2015 році, передає БукІнфо.

 

«Аніскілечки не жалкую про своє рішення, - каже Максим Кукало. - Ми з дружиною просто подивилися на карту і обрали місце, що знаходиться за 50 км від Карпат і за 40 км від Чернівців».

Оскільки ні Максим, ні Марина у селі не жили, навіть бабусь не мали, спочатку було складно.

«Звикали до нового побуту: аби вмитися, треба наносити води з криниці, а щоб в хаті було тепло, нарубати дров, - розповідає журналіст. - Господарювати на землі допомагає книга Масанобу Фукуока "Революція однієї соломинки" - це мудрість селянина, який прожив довге життя, поважаючи природу і роблячи користь іншим людям».

На «Кольровій фермі», як Максим та Марина Кукало називають своє господарство, вирощують екологічно чисті продукти і випробовують різні "зелені" технології.

«У селі люди дивуються, що ми не оремо землю, а вирощуємо свою зелень на "грядках Розуму", - говорить Максим. - Розроблений Володимиром Розумом метод вдвічі підвищує урожайність землі: риється траншея, у яку пошарово закладається багато органіки і мікроорганізмів, - на таких грядках все дуже класно росте, а траву скошуємо, сіно стає прекрасним органічним добривом».

Наразі Максим та Марина Кукало вирощують кілька різних сортів салатів і планують розширювати асортимент еко-продукції. «Ми намагаємось їсти просту і здорову їжу: каші, овочі, зелень, у нас два основних прийоми - зранку і ближче до вечора, а у проміжках споживаємо яблука, помідори, кавуни, м'ясо, - розповідає фермер. - Молочні продукти, смажене і магазинні солодощі не вживаємо».

На "Кольорову ферму" господарі почали запрошувати волонтерів, яких безкоштовно забезпечують харчуванням та проживанням. Взамін просять 4-5 годин на день допомагати на грядках або ж на будові: нйближчим часом подружжя має намір облаштувати стаціонарний туалет та літній душ, а також збільшити ділянку для вирощування еко-продукції.

«Після першого ж оголошення до нас приїхали одразу три волонтери: Тигран з Вірменії, Паула з Іспанії та Жоані з Франції, - згадує Максим. – У Європі такі еко-ферми дуже популярні, тож наші гості залюбки поєднували приємне з корисним».

В Україні наразі працює всього 12 подібних еко-ферм, зауважує фермер. «На еко-фермі повинні вирощуватись смачні і корисні рослини, які можна їсти самим і виставляти на продаж, - пояснює Максим Кукало. - У перспективі плануємо проводити майстер-класи та різноманітні семінари щодо вирощування пермакультур».

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка