Як українська школа навчає дітей берегти енергію: енергопатруль, квест-кімнати та онлайн-платформи

У Павлограді загальноосвітня школа No7 вчить дітей берегти енергію за допомогою квест-кімнат, онлайн-платформ та енергопатруля.

Такий креативний підхід навчальний заклад впроваджує з 2 грудня 2016 року у рамках проекту "Енергоефективні школи: нова генерація", який реалізується Всеукраїнською благодійною організацією "Інститут місцевого розвитку", а фінансується енергетичною компанією ДТЕК, передає Популярні відомості.

Пілотним класом проекту обрано 8-Б, розповідає директор ЗОШ No7 Юлія Пивоварова. «Кожного тижня учні відвідують два уроки з курсу "Основи енергопостачання та енергозбереження", який викладає вчитель фізики Т. Калініченко, - пояснює вона. - Для проходження курсу, який складається з 16 тем і передбачає теоретичні, практичні заняття, а також лабораторні роботи, учні зареєструвались на онлайн-платформі: після закінчення вивчення чергової теми кожен виконує тести та кейсові завдання, набираючи бали».

Станом на 26 січня 2017 року учні ЗОШ No7 набрали 1249,8 балів, що є найкращим результатом серед шкіл-учасниць Павлограда, Павлоградського та Петропавлівського районів.

За два місяці в школі було проведено чимало інформаційних та практичних заходів з енергозбереження із залученням учнів, педагогів, техпрацівників, батьківської громадськості, зауважує Юлія Пивоварова. «Створена збірка мультфільмів, які знайомлять малечу із законами енергоефективності: "Суперечка друзів", "Про трьох поросят", "Поради Проміномена", сюжет, текст, озвучування, аплікації, малюнки та монтаж яких є авторськими, - розповідає директор. - Діти під керівництвом вчителів придумували та робили все самі».

Для дітей різних вікових категорій було проведено більше сотні заходів: екскурсії в котельні, на шахту, бесіди, круглі столи, міні-дослідження, змагання, продовжує Юлія Пивоварова. «Вчителі початкових класів у співпраці з батьками створили збірку книжок- розфарбовок "Як світло світом подорожувало" для дітей молодшого шкільного віку і подарували їх учням ЗОШNo 4, 18, 19, міського ліцею, розповівши про правила енергозбереження вдома і у школі, - зауважує вона. - У січні 2017 року вийшов спеціальний енергоефективний випуск щоквартальної англомовної шкільної газети School Rainbow, яку можна прочитати на шкільному сайті».

Навіть колядки у Різдвяні свята учні 11 класу співали про добробут сім'ї завдяки енергозбереженню, розповідає Юлія Пивоварова. «Наші програми вивчення дисциплін мають вправи, завдання та питання на ощадливість і енергозбереження, - наголошує директор ЗОШ№7. – Учні шостого класу розробили кодекс енергоефективних звичок і рознесли його на робочі місця своїх батьків, а семи та восьмикласники відвідали квест-кімнату Євлампія Економича "Розумне споживання", де, ходячи по лабіринтах, шукали відповіді на питання щодо правил енергоефективності».

Щоденно в школі №7 працює енергопатруль з учнів, які на кожній перерві та після уроків слідкують за економним використанням електроенергії під час навчально-виховного процесу, наголошує Юлія Пивоварова.

«Головним завданням курсу є вироблення в учнів розуміння того, що теплова та електрична енергія не лише забезпечують комфортне життя, але й є цінними ресурсами, які не можуть бути дешевими і дорожчатимуть й надалі, - пояснює директор школи. - Не менш важливим завданням є роз'яснення дітям необхідності заощадження енергетичних ресурсів для збереження клімату та життя на Землі».

У рамках проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» у школі №7 замінили 58 лампочок розжарювання на світлодіодні, проводиться щоденний моніторинг показань електролічильників, що дозволило навчальному закладу суттєво скоротити енерговитрати.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка