Як українська школа навчає дітей берегти енергію: енергопатруль, квест-кімнати та онлайн-платформи

У Павлограді загальноосвітня школа No7 вчить дітей берегти енергію за допомогою квест-кімнат, онлайн-платформ та енергопатруля.

Такий креативний підхід навчальний заклад впроваджує з 2 грудня 2016 року у рамках проекту "Енергоефективні школи: нова генерація", який реалізується Всеукраїнською благодійною організацією "Інститут місцевого розвитку", а фінансується енергетичною компанією ДТЕК, передає Популярні відомості.

Пілотним класом проекту обрано 8-Б, розповідає директор ЗОШ No7 Юлія Пивоварова. «Кожного тижня учні відвідують два уроки з курсу "Основи енергопостачання та енергозбереження", який викладає вчитель фізики Т. Калініченко, - пояснює вона. - Для проходження курсу, який складається з 16 тем і передбачає теоретичні, практичні заняття, а також лабораторні роботи, учні зареєструвались на онлайн-платформі: після закінчення вивчення чергової теми кожен виконує тести та кейсові завдання, набираючи бали».

Станом на 26 січня 2017 року учні ЗОШ No7 набрали 1249,8 балів, що є найкращим результатом серед шкіл-учасниць Павлограда, Павлоградського та Петропавлівського районів.

За два місяці в школі було проведено чимало інформаційних та практичних заходів з енергозбереження із залученням учнів, педагогів, техпрацівників, батьківської громадськості, зауважує Юлія Пивоварова. «Створена збірка мультфільмів, які знайомлять малечу із законами енергоефективності: "Суперечка друзів", "Про трьох поросят", "Поради Проміномена", сюжет, текст, озвучування, аплікації, малюнки та монтаж яких є авторськими, - розповідає директор. - Діти під керівництвом вчителів придумували та робили все самі».

Для дітей різних вікових категорій було проведено більше сотні заходів: екскурсії в котельні, на шахту, бесіди, круглі столи, міні-дослідження, змагання, продовжує Юлія Пивоварова. «Вчителі початкових класів у співпраці з батьками створили збірку книжок- розфарбовок "Як світло світом подорожувало" для дітей молодшого шкільного віку і подарували їх учням ЗОШNo 4, 18, 19, міського ліцею, розповівши про правила енергозбереження вдома і у школі, - зауважує вона. - У січні 2017 року вийшов спеціальний енергоефективний випуск щоквартальної англомовної шкільної газети School Rainbow, яку можна прочитати на шкільному сайті».

Навіть колядки у Різдвяні свята учні 11 класу співали про добробут сім'ї завдяки енергозбереженню, розповідає Юлія Пивоварова. «Наші програми вивчення дисциплін мають вправи, завдання та питання на ощадливість і енергозбереження, - наголошує директор ЗОШ№7. – Учні шостого класу розробили кодекс енергоефективних звичок і рознесли його на робочі місця своїх батьків, а семи та восьмикласники відвідали квест-кімнату Євлампія Економича "Розумне споживання", де, ходячи по лабіринтах, шукали відповіді на питання щодо правил енергоефективності».

Щоденно в школі №7 працює енергопатруль з учнів, які на кожній перерві та після уроків слідкують за економним використанням електроенергії під час навчально-виховного процесу, наголошує Юлія Пивоварова.

«Головним завданням курсу є вироблення в учнів розуміння того, що теплова та електрична енергія не лише забезпечують комфортне життя, але й є цінними ресурсами, які не можуть бути дешевими і дорожчатимуть й надалі, - пояснює директор школи. - Не менш важливим завданням є роз'яснення дітям необхідності заощадження енергетичних ресурсів для збереження клімату та життя на Землі».

У рамках проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» у школі №7 замінили 58 лампочок розжарювання на світлодіодні, проводиться щоденний моніторинг показань електролічильників, що дозволило навчальному закладу суттєво скоротити енерговитрати.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка