Як у Польщі вдосконалюють систему сортування сміття

З 1 липня у Польщі вступлять у силу нові правила сортування сміття, які передбачають роздільний збір відходів до чотирьох окремих контейнерів.

Зараз на польських вулицях саме встановлюють урни синього, жовтого, зеленого та коричневого кольорів, передає vsetutpl.com

Кожен контейнер призначений для конкретної категорії відходів. У жовті баки полякам можна буде викидати метал і пластикові вироби: алюмінієві банки з під напоїв, консерв, алюмінієву фольгу, металеві кришки та ковпачки, кольорові метали, а також поліетиленові пакети, пластикові іграшки, коробки з-під миючих та косметичних засобів, туби з-під зубної пасти, пляшки з-під різноманітних напоїв, кришечки, пакети з-під молока та соку,

Поляки не матимуть права викидати в жовтий смітник напівпорожні пластикові пляшки, а також небезпечні відходи: банки з-під лаків, фарб чи автомобільного мастила, лікарські засоби та їх упакування, автомобільні запчастини, побутову техніку, батарейки.

У синій контейнер можна буде викидати лише паперові відходи, зокрема, упаковки з паперу, картон (в тому числі гофрований), каталоги, листівки, брошури, газети та журнали, офісні та шкільні паперові зошити, книги, візитівки, обгортковий папір, паперові торбинки.

До баку синього кольору заборонено викидати паперові рушники та гігієнічні серветки, лаковані чи вкриті фольгою паперові вироби, картонні упаковки з-під молока та соку, будівельних матеріалів (гіпсу, цементу), шпалери, дитячі підгузки, а також дуже забруднені паперові вироби.

У зелений контейнер поляки викидатимуть скло і вироби з нього: скляні пляшки та банки з-під води, напоїв, алкоголю, олії, парфумів та іншої косметики. Примітно, що гміни матимуть право також окремо сортувати прозоре та кольорове скло за бажанням.

До зеленого баку суворо заборонено викидати відходи з кераміки, порцеляни, кришталю, фаянсу, глиняні вазони, окулярне скло, термостійкі скляні вироби, лампи, дзеркала, віконні шибки, монітори, скляну тару з-під розчинників та олій, ліків, термометри та шприци.

І нарешті, контейнер коричневого кольору призначений для харчових та інших біовідходів. У такі баки поляки зможуть викидати не лише залишки їжі, лушпиння овочів а насіння, а й скошену траву, гілля дерев та кущів, тирсу, кору, листя і квітки. У коричневий контейнер заборонено викидати відходи тваринництва, зокрема, кіски, попіл, каміння та сміття з землею, плити МДФ та ДСП.

У сміттєві баки усіх чотирьох кольорів полякам категорично заборонено викидати несправну побутову техніку, електроприлади, а також батарейки, акумулятори, лампи, упаковки з-під хімікатів та ліки, термін яких вийшов. Подібні відходи необхідно здавати у спеціально облаштовані пункти утилізації побутових відходів, які мають бути створені на рівні гмін.

Передбачається, що реалізація проекту дозволить Польщі досягти вищого рівня переробки відходів завдяки ретельному сортуванню сміття населенням, покращити екологію, поповнити бюджет країни, а також задовольнити вимоги ЄС.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка