Як подружжя у Запоріжжі привчає містян до сортування сміття

У Запоріжжімолоде подружжя забирає у містян придатні для вторинної переробки побутові відходи.

Роман і Ольга сортують та складують сміття в орендованому у Хортицькому районі міста гаражі, передає hromadske-zp.tv

Поряд з автівкою стоять коробки з пластиком, поліетиленом, залізними бляшанками, порожніми пляшками і обгортками від чіпсів, які молоді люди здадуть у приймальні пункти розташовані у обласному центрі та за його межами.

Аби привчити запоріжців до сортування сміття, Ольга створила просвітницький сайт ZPSPACE.

«Хотіла зробити проект для тих, хто хоче сортувати сміття, розуміє проблему, - розповідає ініціаторка проекту. – Пояснила, яку вторсировину і де можна здати у Запоріжжі, а компоненти ТПВ, які в Україні переробляють, але у місті не приймають, попросила приносити мені».

За словами Ольги Сладкової, люди не пішли до пунктів прийому, а вирішили віддавати сміття під опіку ZPSPACE. Як результат, гараж перетворився на сортувальний пункт.

За два тижні подружжя назбирало три кілограма сировини, яку потім віддадуть на переробку у Запоріжжі, батарейки повезуть на Дніпропетровщину, тетрапаки – до Харкова, а пластик з маркуванням 4,5,6 – до Києва.

Зараз у команді ZPSPACE чотири людини: Роману та Олі допомагають Іван та Юля, які перейнялися проблемою сортування сміття.

Проект не є комерційним – поки що на здачі сміття на переробку вдалось заробити 20 гривень. При цьому витрати на утримання сайту, бензин, плакати, коробки й таке інше склали чи не 2000 гривень.

«Якщо запоріжці почнуть приносити більше сміття і з’явиться бодай якийсь прибуток, половину віддаватимемо на благочинність», - запевняють учасники проекту.

Наразі команда ZPSPACE відкрила перший пункт прийому вторсировини на площі Фестивальна – у Dream Hostel і прагне, щоб подібні об’єкти з’явились у кожному районі Запоріжжя.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка