Як на хмельницькому полігоні сортують сміття

Поряд з хмельницьким полігоном твердих побутових відходів вручну сортують сміття: органіку пресують і захоронюють на звалищі, а вторинну сировину відправляють на переробку в інші міста.

Лінія, яку запустив приватний підприємець Олександр Слюсар, працює з січня, передає 20 хвилин

Щоденно на розташовану поряд з полігоном невеличку ділянку комунальники звозять сміття з усього міста. КП "Спецкомунтранс" уклало з підприємцем відповідний договір, згідно з яким за доставку відходів Олександр Слюсар зобов'язався сплачувати 20 тисяч гривень у місяць.

Спочатку сміття висипають на бетонований майданчик, звідки спеціальна машина-навантажувач подає їх на робочий стіл.

8-14 працівників в рукавицях і спецодязі біля так званої "доріжки" сортують відходи вручну: металобрухт, скло, ПЕТ-пляшки, деревина, поліетилен скло та пластик кидають в окремі контейнери, а решта, переважно органіка, по вертикальному конвеєру потрапляє у самосвальні машини і транспортується на звалище для захоронення.

Загалом на сміттєсортувальній лінії вилучають близько 14 цінних компонентів ТВП. Вторсировину відправляють на розташовані в Україні переробні заводи, які з поліетилену роблять солярку та різні масла, з переробленого пластику виготовляють вішаки для одягу та запчастини, а склобій перетворюють знову у тару для напоїв. Скло в Україні переробляють на шести заводах.

За словами Олександра Слюсара, наразі КП "Спецкомунтранс" привозить щоденно на сміттєсортувальну лінію 50 тонн сміття – встановлений ліміт.

«Комунальне підприємство власним транспортом постачає на мою територію відходи для відсортування вторинної сировини, - пояснює він. – Уклали договір на три місяці, щоб подивитись на потужність сміттєсортувальної лінії у зимовий період».

За словами підприємця, з 1 березня лінія перероблятиме вже 100-130 тонн сміття у день. «Нам бракує робочих зон - всього одна тонна ПЕТ-пляшки займає 40 кубів, а ми щомісяця вивозимо 30-40 тонн, - нарікає Олександр Слюсар. – Робочих рук не вистачає – ніхто не хоче працювати зі сміттям».

Як зазначає заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук, сплачені Олександром Слюсаром гроші підуть на утримання сміттєзвалища: культивацію, укріплення схилів.

«Місто не отримує коштів, але місто й не робило капітальних вкладень, - пояснює посадовець. – Підприємець вклав кошти, запустив свою сміттєсортувальну лінію - заробляє і формує ринок вторинної сировини – це для нас краще, ніж возити відходи одразу на звалище».
Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка