Як на хмельницькому полігоні сортують сміття

Поряд з хмельницьким полігоном твердих побутових відходів вручну сортують сміття: органіку пресують і захоронюють на звалищі, а вторинну сировину відправляють на переробку в інші міста.

Лінія, яку запустив приватний підприємець Олександр Слюсар, працює з січня, передає 20 хвилин

Щоденно на розташовану поряд з полігоном невеличку ділянку комунальники звозять сміття з усього міста. КП "Спецкомунтранс" уклало з підприємцем відповідний договір, згідно з яким за доставку відходів Олександр Слюсар зобов'язався сплачувати 20 тисяч гривень у місяць.

Спочатку сміття висипають на бетонований майданчик, звідки спеціальна машина-навантажувач подає їх на робочий стіл.

8-14 працівників в рукавицях і спецодязі біля так званої "доріжки" сортують відходи вручну: металобрухт, скло, ПЕТ-пляшки, деревина, поліетилен скло та пластик кидають в окремі контейнери, а решта, переважно органіка, по вертикальному конвеєру потрапляє у самосвальні машини і транспортується на звалище для захоронення.

Загалом на сміттєсортувальній лінії вилучають близько 14 цінних компонентів ТВП. Вторсировину відправляють на розташовані в Україні переробні заводи, які з поліетилену роблять солярку та різні масла, з переробленого пластику виготовляють вішаки для одягу та запчастини, а склобій перетворюють знову у тару для напоїв. Скло в Україні переробляють на шести заводах.

За словами Олександра Слюсара, наразі КП "Спецкомунтранс" привозить щоденно на сміттєсортувальну лінію 50 тонн сміття – встановлений ліміт.

«Комунальне підприємство власним транспортом постачає на мою територію відходи для відсортування вторинної сировини, - пояснює він. – Уклали договір на три місяці, щоб подивитись на потужність сміттєсортувальної лінії у зимовий період».

За словами підприємця, з 1 березня лінія перероблятиме вже 100-130 тонн сміття у день. «Нам бракує робочих зон - всього одна тонна ПЕТ-пляшки займає 40 кубів, а ми щомісяця вивозимо 30-40 тонн, - нарікає Олександр Слюсар. – Робочих рук не вистачає – ніхто не хоче працювати зі сміттям».

Як зазначає заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук, сплачені Олександром Слюсаром гроші підуть на утримання сміттєзвалища: культивацію, укріплення схилів.

«Місто не отримує коштів, але місто й не робило капітальних вкладень, - пояснює посадовець. – Підприємець вклав кошти, запустив свою сміттєсортувальну лінію - заробляє і формує ринок вторинної сировини – це для нас краще, ніж возити відходи одразу на звалище».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка