Як містечко на Вінничині економить близько 2,5 млн грн у рік завдяки термомодернізації

Жмеринка - місто з 35 тисячним населенням у Вінницькій області – економитиме понад 2,5 млн гривень в рік завдяки термомодернізації двох державних дитячих садків і двох шкіл.

Енергоефективність навчальних закладів підвищили в рамках проекту "EnergyGo: впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку", яке місто з 35-тисячним населенням реалізує спільно з Міжнародною громадською організацію "Україна-Польща-Німеччина" в рамках програми Європейського Союзу "Угода мерів - Демонстраційні проекти", передає espreso.tv.

На енергоефективний ремонт дитячих садків №3 та №4, а також шкіл №3 і №4 виділили понад 700 тисяч євро.

Реалізація проекту дозволить Жмеринці зменшити викиди CO2 на 243 тис. тонн у рік, зокрема, дитячий садок №4 економитиме понад 65 тонн викидів CO2. 

"Кіра вже декілька років ходить у садок №4 – їй там подобається, однак взимку у приміщенні було холодно, а влітку – дуже душно і донька часто хворіла, - розповідає батько дівчинки Олег Дідух. – Від поганої вентиляції - одне вікно на всю групу відкривалось на провітрювання - вологість повітря постійно підвищувалася".

В ремонт ДНЗ №4 загалом було інвестовано 4,2 млн гривень, за які були замінені вікна, вже майже завершений ремонт покрівлі, закінчені ізоляційні роботи, розповідає дректор дитячого садку №4 Аліна Твердохліб.

"Нам встановили спеціальне програмне забезпечення, яке контролює вологість, - пояснює вона. – Коли вологість не відповідає нормам, у приміщенні розводяться різні віруси і бактерії".

За експертними оцінками, підвищення енергоефективності у ДНЗ №4 дозволить економити понад 270 МВт-год тепла у рік, що дорівнює кількості тепла від спалювання 16 вантажівок дров. При цьому викиди CO2 в атмосферу зменшаться на 65 тонн у рік – стільки енергії ж споживають сім середніх закладів у рік.

Крім того, дитячий садок зменшить щорічні витрати на комунальні послуги майже на 550 тис. гривень. Планується, що ці заощадження будуть інвестовані у нове обладнання, освіту і розвиток дітей.

У дитсадку №3 "Веселка" переробили і утеплили дах, погріб, стіни, замінили вікна і встановили нову систему вентиляції і опалення, розповідає Григорій Романенко, представник фірми-підрядника, яка робила ремонт у ДНЗ.

«У ДНЗ також встановили нову систему рекуперації повітря, - пояснює фахівець. - Спеціальне обладнання не дозволяє теплому повітрю виходити через вікна, а замість цього використовується повторно і за допомогою спеціальних систем нагріває нове свіже повітря».

Тепер взимку у приміщеннях "Веселки" можна тримати температуру 20 градусів, продовжує директор ДНЗ№3 Наталія Худолій. «Ми виставляємо температурний режим, контролюємо вологість", - пояснює вона.

Термомодернізація дитсадку дозволить зекономити 223,7 МВт-год тепла, що вистачить для обігріву 20 квартир протягом року і забезпечить заощадження у розмірі 400 тис. гривень. За оцінкою експертів, «Веселка» зменшить викиди СО2 на 50,4 тонн у рік, що еквівалентно викидам від 108 автомобілей, на яких їздять протягом одного року.

«У поганих погодніх умовах у садку протікав дах, а у групі, в яку ходить мій син, взимку температура не перевищувала 15 градусів", - згадує мешканка Жмеринки Анна Вантова. – Сподіваємося, що тепер ситуація зміниться на краще».

На реконструкцію дитячого садку№3 було виділено 2,9 млн гривень.

У школі №3, яка святкує своє 105-річчя у 2017 році, навчається найбільша кількість дітей у Жмеринці - 920 учнів.У будівлі протікає дах, деревяні вікна пропускають холодне повітря, а взимку середня температура у класах досягає 14 градусів.

На ремонт даху і ізоляцію стін було виділено майже 4 млн гривень. "Зараз проектується система рекуперації: у кожному класі буде два пристрої для рекуперації повітря, щоб забезпечить оптимальну температуру у приміщенні, - розповідає Володимир Романенко. -Термомодернизація дозволить школі щорічно економити півмільйона гривень, які можуть бути інвестовані у нове шкільне обладнання і матеріали для учнів".

За попередніми підрахунками, школа №3 зекономить 281,1 МВт-год у рік – цієї енергії вистачить для обігріву 13 приватних будинків протягом року. Після ремонту школа також знизить викиди СО2 на 49,2 тонн у рік, що рівноцінно викидам парникових газів від звичайного автомобіля, який проїхав 200 тис. км.  

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка