Як громада на Сумщині заробляє на смітті

У селищі Краснопілля, що у 40 км від Сум, встановили сім контейнерних майданчиків для роздільного збору відходів і почали заробляти на смітті.

Спеціальні майданчики з двома залізними баками і сіткою для пластику облаштовує Краснопільська об’єднана територіальна громада в рамках реалізації проекту з благоустрою, передає Спецкор

Обмежувальна сітка не дає непотребу розлітатися вулицями, розповідає начальник Краснопільської житлово-експлуатаційної дільниці Григорій Маслюк. 

«На майданчики жителі виносять тверді побутові відходи, які не підлягають переробці, - пояснює він. – Встановлена також корзина для пластику, який ми будемо складувати, а потім продамо».

Один сміттєвий майданчик обходиться у 15 тисяч гривень.

Підприємство для збуту вторинної сировини підшукали в Сумах, продовжує Григорій Маслюк. 

«Один 30-квартирний будинок за місяць продукує близько двох сіток пляшок, які посортують та продадуть майже за 5 грн/кг, - пояснює він. - Одна сітка – це близько 16 гривень, за кошти виручені за тиждень можна буде заправити сміттєвоза».

Також за кошти фонду охорони навколишнього середовища та місцевого бюджету громада придбала новий сміттєвоз. Усього витратили близько 2 мільйонів гривень.

Незабаром у Краснопіллі планують встановити ще 12-ть сміттєвих майданчиків.

Як розповів Григорій Маслюк, зараз населені пункти, які входять до Краснопільської громади – а їх 24, замовляють виготовлення аналогічних майданчиків для роздільного збору сміття. 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка