Як Швейцарія позбулася сміття: історія про штраф у $9400

Швейцарія вважається однією з найбільш чистих країн світу, яка переробляє практично 100% своїх відходів. Система сортування сміття тут доведена до абсолюту. А дехто навіть скаже, що до абсурду. 

При цьому система не знає винятків - всі зобов'язані складати сміття по різних контейнерах. Не згоден - платити штраф. Для прикладу випадок, коли житель Швейцарії по дорозі на роботу викинула з вікна автомобіля домашнє сміття в паперових мішках. Поліція знайшла його.

Порушника судили і наклали штраф: 6000 франків за утилізацію сміття і очищення траси, 3000 франків за порушення закону і 530 франків судових витрат. Разом, 9530 франків (більше 9400 доларів), повідомляє ресурс Іnteresno.cc


Склотара. Більше 90% тари повертається на заводи по вторинній переробці скла.  При цьому тільки при поверненні деяких пивних пляшок в магазин, можна отримати певну винагороду. В інших випадках, ті, хто здають пляшки, нічого за це не отримують. Але ще повинні зняти кришки і розсортувати пляшки і банки залежно від кольору скла: біле, коричневе, зелене - окремо.

Папір та картон. Папір переробляється окремо від картону (переробляти картон дорожче). Майже третина друкованої продукції, виробленої в країні, повертається в пункти прийому вторинної сировини. 

Батарейки. 60% усіх проданих у Швейцарії батарейок здаються на переробку і не викидаються у смітник.


Так само окремо здаються РЕТ-пляшки, окремо - старі електричні прилади і домашня техніка, окремо - будівельне сміття, лампи денного світла, консервні банки (необхідно самостійно спресувати банку за допомогою магнітного преса), окремо - трупи тварин, залишки рослинного масла, залишки машинного масла (міняти масло у власному автомобілі категорично заборонено - це мають зробити на техстанціі за 50 франків). 

Штрафи 

Сміття можна не сортувати. В такому випадку доведеться сплачувати податок, який стягується з кожного кілограма відходів. На кожен сміттєвий кульок наклеюється марка, що свідчить про сплату податку. Приміром, за п`ять кілограмів сміття доведеться віддати 2-3 франка. А от здати відходи у спеціальні пункти прийому нічого не коштує. 


В Швейцарії навіть існує так звана сміттєва поліція, яка за допомогою сучасних технологій аналізує сміття, залишене не в тому місці або без оплати податку, знаходить і штрафує порушника. 

Так було не завжди 

Ще в 80-ті роки ХХ століття екологічна ситуація в Швейцарії була катастрофічною - всі річки і озера забруднені фосфатами і нітратами, земля - важкими металами, біорізноманіття стрімко зменшувалася, а суспільство споживання виробляло величезну кількість сміття.

Тільки до Цюріха звозили понад 3000 тонн «нелегальних» кульків з відходами в день. Тому, всім кантонам і громадам довелося ввести мито на сміття.
 
Як результат, Швейцарія зараз - одна з найбільш екологічно чистих країн світу, з розвиненим громадським транспортом і чистим гірським повітрям. З будь-якого озера і з-під крану можна без побоювань пити воду.


Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка