Як ОСББ у Рівному впровадило масштабні енергозберігаючі заходи тричі залучившись підтримкою міста

У Рівному об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ніга» впровадило масштабні енергозберігаючі заходи тричі залучившись підтримкою міста.

Мешканці п’ятиповерхівки, побудованої у 1998 році на вулиці Миколи Карнаухова, 11б (колишня вул. Мірющенка), жодного дня не були в ЖЕКу, передає ЧаРівне.

«Завжди управляли самостійно, - розповідає голова правління ОСББ «Ніга» Галина Петрук. - Відкривши рахунок у банку, щомісячно накопичували кошти на утримання будинку».

Наразі жителі встановили вхідні двері із замками та домофонами, облаштували енергозберігаючі лампочки, замінили вентилі у стояках, засувки, а каналізаційні труби та трубу гарячого теплопостачання зробили пластиковими.

Впроваджуючи масштабні енергозберігаючі заходи, ОСББ «Ніга» тричі зверталося за фінансовою підтримкою до міста, зауважує Галина Петрук.

«У 2001 році відремонтували дах в рамах програми розвитку Організації об’єднаних націй (ПРООН) – наш внесок склав 30% суми вартості проекту, - розповідає голова правління ОСББ. – У 2014 році взяли участь у Муніципальній програмі сталого розвитку міста Рівне - реалізували проект «Капітальний ремонт автоматизованого вузла обліку та регулювання теплової енергії житлового будинку» загальною вартістю 56 118 гривень на умовах співфінансування 30% – внесок мешканців, 70% – кошти міста».

За словами Галини Петрук, подача тепла у будинок відбувається автоматично.

«Зараз ми налаштували економний режим роботи: кожні 4-6 годин змінюється подача тепла, і, відповідно, температура повітря у квартирах, - пояснює жінка. - За потреби можна під’єднати usb-кабель та отримувати дані безпосередньо на комп’ютер».


Режим роботи лічильника (економний)

За словами Галини Петрук, з автоматизованим лічильником тепла мешканці будинку платять 1,90 гривень за метр квадратний. «Намагаємось тримати температуру 22-23°С, - розповідає голова ОСББ. - Зараз температура 21°С при відчиненому балконі, але усім не вгодиш: одні скаржаться, що холодно, іншим – гаряче».

У 2016 році ОСББ «Ніга» реалізувало проект «Капітальний ремонт будинку (утеплення фасаду)» у рамках Муніципальної програми сталого розвитку міста Рівне та Урядової програми з енергоефективності. «Місцева програма передбачала 30% внесок громади, однак сума для нас виявилася непідйомною і ми вирішили взяти «теплий» кредит, - пояснює Галина Петрук. - 28 вересня 2016 року оформили в Ощадбанку кредит на суму 159 790 гривень, який необхідно погасити до 25 вересня 2021 року, але ми справимося до кінця 2017 року».

Після відшкодування Ощадбанком коштів за програмою енергозбереження на 01.01.2017 року - загалом 52,18% - заборгованість становить:

Утеплення будинку дозволило суттєво підвищити температуру та комфорт в оселях співвласників, зауважує Галина Петрук.

«Силікатна цегла, з якої побудована багатоповерхівка, «втягувала» вологу, - пояснює жінка. – Після утеплення у квартирах зникли пліснява та грибок, а мешканцям стало тепло і затишно».

У майбутньому співвласники об’єднання «Ніга» планують замінити трубу холодного водопостачання.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка