Великобританія вперше вперше з ХІХ століття цілий день не використовувала електроенергію з вугілля

21 квітня увійшло в історію Великобританії як день, коли вперше з кінця XIX століття країна не використовувала електроенергію вироблену з вугілля. За даними британської Національної мережевої компанії це поворотний день в програмі поетапної відмови від використання вугілля до 2025 року, пише ВВС.

Через податок на шкідливі викиди вугільні електростанції стали економічно невигідними, тому Великобританія переходить на відновлювані джерела енергії – сонячну і вітрову, щоб повністю відмовитися від вугілля до 2025 року.

Зараз у країні продовжують видобувати вугілля у кількох кар’єрах, однак остання глибока 800-метрова вугільна шахта (в Йоркширі, що на півночі Англії) закрилася у 2015 році. Минулого року фахівці Всесвітнього фонду дикої природи та інших організацій підготували доповідь. Вчені підрахували, що вугільні електростанції в Європі щороку спричиняють 23 тисячі передчасних смертей. Від забрудненого повітря страждають не лише люди, що живуть неподалік вугільних електростанцій, а й мешканців сусідніх країн.

Станом на кінець 2015 року в ЄС працювали 280 вугільних електростанцій. Частка електроенергії, виробленої з вугілля, у 2015-му становила 24%. Щороку вона скорочується, хоча такі країни як Польща і Чехія не планують повністю відмовитися від цього виду електроенергії.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка