Вчені винайшли спосіб очистки промислових стічних вод всього за 3 хвилини

Однією з найскладніших і найсерйозніших екологічних проблем нашого часу є очищення промислових стічних вод. Всі основні підприємства і енергетичні галузі потребують води як найважливішого ресурсу для роботи. У 2013 році Статистичне управління Канади оцінило щорічне використання країною приблизно 30,2 мільярдів кубічних метрів води, в результаті чого в 700 мільйонів кубічних метрів води стають непридатним для використання. Ці стічні води часто зберігаються у великих відстійниках протягом десятиліть, повільно руйнуючись і становлячи небезпеку для розливів і витоків, пише Phys.org.

Інженери канадського університету Раєрсон розробили процес окислення для обробки домішок, які біологічно не розкладаються. Цей спосіб економить час і гроші. Нова технологія, можливо, дозволить позбутися від відстійників і повністю зняти ризики зараження ґрунтових вод промисловими відходами.

«Ми не можемо повернути час назад, до промислової революції, але можемо скоротити її вплив на навколишнє середовище, – каже Ель Джібурі, винахідник процесу. – Тому нам потрібно діяти швидко і знайти ефективний спосіб видалити ці домішки. Це і була мета нашого дослідження».

Він зайнявся, зокрема, токсичними і нафтеновими кислотами, важливими для нафтової промисловості Канади. Природний процес напіврозпаду цих кислот займає близько 13 років, тобто стільки потрібно часу, щоб концентрація досягла половини свого початкового рівня. Але цього не достатньо, щоб повернути стічні води в загальні водні ресурси.

Процес, винайдений Ель Джібурі, не тільки видаляє всі домішки, що не розкладаються, але і робить це менш ніж за 3 хвилини. Після процедури в стічній воді залишаються тільки домішки, що швидко розкладаються, і які можна піддати такому ж очищенню, як і муніципальні стічні води. У той же час споживання озону для очищення води скорочено до мінімуму, що знижує загальну вартість всього процесу на 35% -80% в порівнянні з традиційним підходом оксидації стічних вод.
Технологія Ель Джібурі була зареєстрована для отримання патенту і знаходиться в розгляді канадським Інноваційним альянсом Oil Sands.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка