Вчені використають кавову гущу для будівництва доріг

У Мельбурні дійсно люблять каву і в один прекрасний день цей напій зможе не просто допомогти прокинутися, але й стати частиною міських доріг. Дослідники Технологічного університету Суінберна зібрали кавову гущу з усього університетського містечка і використовували її в якості частини суміші для більш стійкого дорожнього будівельного матеріалу, пише Facepla.net.

Дослідженням керував професор Арулена Арулраджах (Arul Arulrajah), який очолює Центр стійкої інфраструктури університету. Предметом його роботи було те, як інші перероблені матеріали, такі як розбита цегла, скло і бетон можуть бути багаторазово використані в більш ефективному дорожньому будівництві.

«Я побачив, як барісти викидають кавову гущу, і подумав, чому б не розглянути її як технічний матеріал?», – говорить він.


Так Арулраджах і його дослідницька група зібрала кавову гущу з кафе навколо університету і сушила її в печі протягом п'яти днів при температурі 50 ° C (122 ° F). Вони відфільтрували каву, щоб видалити всі грудочки, а потім змішали її з продуктом відходів від виробництва сталі під назвою шлак, в пропорції сім частин до трьох.
Після додавання рідкого лужного розчину, для з'єднання разом всіх компонентів, команда потім спресувала суміш в циліндричні блоки. Подальші випробування показали, що блоки були досить міцними, щоб використовувати їх в якості грунтового матеріалу, який знаходиться під поверхнею дороги.

Спроба вирішення екологічних проблем, пов'язаних із впливом виробництва кави, породила цілу низку мистецьких застосувань кавової гущі, яка щорічно виробляється мільйонами тонн. Як наприклад, виробництво біопалива, уловлювання СО2 і навіть виробництво джинсової тканини.

Дослідники університету Суінберн стверджують, що, якщо їх підхід розширити, і надати їм повну свободу дій з міськими відходами кави, через деякий час вони змогли б прокласти зелену дорогу, в прямому і переносному сенсі.

«В середньому, з одного кафе ми отримуємо приблизно від 150 кг (330 фунтів) кавової гущі на тиждень, – говорить професор. – За нашими оцінками, кавову гущу з кафе Мельбурна можна було б використовувати, щоб побудувати п'ять кілометрів (3,1 миль) доріг на рік. Це дозволить скоротити кількість відходів на звалищах і попит на кар'єрні кам'яні матеріали».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка