Вчені розробили сонячні панелі, що виробляють електроенергію з обох боків

Вчені дослідницького інституту сонячної енергії Сінгапура (SERIS), Національного університету Сінгапура і Міжнародного дослідницького центру сонячної енергії в Німеччині розробили і виготовили перший у світі двобічний сонячний модуль, що може працювати довше, ніж звичайні сонячні панелі і виробляти більше електроенергії, пише Іnhabitat.

Завдяки таким сонячним батареям виробництво енергії в найближчому майбутньому може стати більш ефективним, адже вони можуть поглинати сонячне світло як зверненою до Сонця площиною, так і нижньою поверхнею. Прототип був розроблений на основі двосторонніх сонячних фотоелементів ZEBRA IBC, ефективність яких досягає 22%. За словами генерального директора SERIS Арміна Аберле, ці IBC-фотоелементи відомі своєю надійністю і довговічністю.

Модуль вкриває подвійне ізолююче скло, що збільшує гарантійний термін використання: в порівнянні з більшістю сонячних панелей він може становити понад 30 років. А оскільки сонячний модуль двобічний, то може виробляти на 30% більше електроенергії.

«Верхня сторона таких панелей, потужністю 350 Вт, може бути виготовлена з використанням 60 IBC-фотоелементів (надрукованих методом трафаретного друку) їх ефективність становить 23%. З огляду на додаткові 20% потужності, одержувані за рахунок прозорої нижньої поверхні, кожен 60-елементний двосторонній IBC-сонячний модуль вироблятиме приголомшливі 400 Вт енергії», – сказав директор PV-модулів в SERIS Ванг Ян.

Революційний сонячний модуль представлять на виставці у Шанхаї, Китай, що проходитиме з 19 по 21 квітня. Наступним кроком вчені називають передачу технології промисловим партнерам і випуск модулів на ринок приблизно через два роки.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка