Вартість сонячної енергії в Індії впала на 73% з 2010 року

Ринок сонячної енергії в Індії стрімко впав відколи уряд країни приступив до реалізації Національної сонячної місії – з 2010 року вартість сонячної енергії знизилася на 73%. Це стало результатом підвищення конкурентоспроможності та різкого зниження вартості сонячних панелей та обладнання, пише cleantechies.com.

Під час першого аукціону у 2010 році сонячна енергія коштувала 10, 95 рупій за кВт*год та 12, 76 рупій за кВт*год. В цілому 150 МВт сонячних потужностей були продані за середньою ставкою 12.16 рупій за кВт*год. В аукціоні брали участь переважно індійські компанії, які на той час не мали великого досвіду в сонячних проектах.

В 2010 році встановлена потужність сонячних електростанцій в Індії становила 20 МВт (зараз це 12 тисяч МВт). Згідно з планами уряду Індії, до 2022 року цей показник мав збільшитися до 22 тисяч МВт, проте у 2014 році його збільшили до 100 тисяч МВт.

Нещодавно завершився аукціон на сонячний парк у штаті Мадхья-Прадеш потужністю 750 МВт. Ставки на сонячну енергію на аукціоні були найнижчими за всю історію Індії – 3,30 рупій/кВт *год.

Як повідомляє Сleantechnica, зараз Індія щомісяця виробляє 1 млрд кВт*год сонячної електроенергії. Зокрема у лютому 2017 року було вироблено 1.355 млрд кВт*год. Це стало можливим завдяки появі великомасштабних сонячних проектів. Вже в найближчі місяці в Індії очікують на рекордний стрибок сонячної енергетики – прогнозують, що Індія пережене Японію та стане третім за величиною сонячним ринком світу.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка