В Японії випробували установку, що виробляє електроенергію за рахунок океанічних течій

Японські вчені вперше провели успішне повномасштабне випробування нової установки для вироблення електроенергії за рахунок океанічних течій. Тестування тривало 5 днів неподалік японського острова Кутіносіма, де проходить сильна течія Куросіо, пише ТАСС.

Течія Куросіо відрізняється інтенсивністю і стабільністю, тому випробування вирішили проводити саме там. Фахівці вважають, що такий спосіб генерації електроенергії може бути навіть стабільнішим, ніж використання сонячних батарей.

Установку під назвою «Кайрю» розробили компанія IHI Corporation і Організація з розвитку нової енергетики і промислових технологій. Система складається з трьох металевих циліндрів, кожен 20 м завдовжки. Два циліндри з обох сторін обладнані генераторами з лопатями діаметром по 11 м. Океанічна течія обертає циліндри, які виробляють електроенергію. Їх загальна потужність 100 кВт, в той час як третій циліндр забезпечує плавучість всієї системи. Від установки на сушу протягнуті електрокабелі.

Під час випробування установку занурювали на глибину від 20 до 50 м, а максимальна потужність виробленої енергії склала 30 кВт. За даними розробників, це перше успішне випробування такої системи в світі. Комерційні поставки установок японці планують почати до 2020 року.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка