В Ужгороді відкрили «зелений клас» для школярів та студентів

У ботанічному саду Ужгородського національного університету відкрили «зелений клас» для школярів та студентів.

Локацію, де з початку нового навчального року просто неба, посеред лісу проводитимуть заняття з біології, створила ГО "Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону "ФОРЗА" в рамках проекту FORSOC: «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) за фінансової підтримки уряду Словацької Республіки та Норвегії, а також лісової служби Сполучених Штатів Америки, передає Ужінформ.

Незвичайний клас облаштували на свіжому повітрі, посеред лісу встановили місця для сидіння, дошку, на якій можна писати крейдою, а також стенди із цікавою інформацією про міський ботанічний сад, зокрема, його історію, колекції рослин, календар цвітіння.


Примітно, що еко-клас виготовили люди з обмеженими можливостями - представники ГО "Паралельний світ" працювали два тижні. Локація повністю зроблена вручну.

«Місця для сидіння виготовлені з природних матеріалів, - розповідає голова ГО "Паралельний світ" Андрій Доніченко. – Примітно, що працівник з травмою черепа після цього проекту повірив у свої здібності і пішов далі працювати».Керівництво ботанічного саду УжНУ радо погодилися на розташування «зеленого» класу.

«Хоча заняття ще не проводилися, але цей клас вже відвідували школярі з таборів відпочинку: дивилися, читали, проводили екскурсії, - розповідає заступник директора ботанічного саду УжНУ Людмила Омелянська. – Повноцінні уроки з вчителями розпочнуться з початку нового навчального року».

Голова ГО "ФОРЗА" Леся Лойко впевнена що, ставлення до лісу можна змінити через спілкування з громадськістю і навчання дітей.

«"Зелений клас" покликаний зробити освіту більш інтерактивною, дати можливість вчителям у шкільному та позакласному навчанні використовувати природній простір не тільки для дисциплін про навколишнє середовище, екологію, а й інших, - каже вона. – Реалізуючи спільні проекти з Національним лісовим центром у Словаччині, з яким ми співпрацюємо вже 7 років, намагаємося зменшити інформаційні та фізичні бар'єри до лісу, сьогодні лісове господарство повинне вестися на більш сталих засадах».

У рамках проекту "Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів" українські гіди пройшли навчання у Словаччині, створили низку цікавих ігор для дітей, які вчать любити та дізнаватися більше про ліс.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка