В Україні видано технічні умови на приєднання до електромереж об'єктів ВДЕ потужністю 4,4 ГВт

Наразі в Україні видано технічні умови на приєднання до електромереж об'єктів відновлюваної енергетики потужністю 4,4 ГВт з можливих 5,2 ГВт.

За даними Укренерго, впродовж 2013-2015 років було реалізовано лише 37% «зарезервованих» техумов на реалізацію ВДЕ-проектів, передає КМУ

Як зазначає голова Державного агентства з енергоефекивності та енергозбереження України Сергій Савчук, безстрокова дія технічних умов на приєднання об'єктів до мереж гальмує розвиток виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

«Сьогодні більшість тих, хто має технічні умови на приєднання до мереж, з різних причин не поспішає реалізувати свої проекти, - наголосив він. – Як результат потужності зарезервовано, будівництво об'єктів не розпочато, а нові інвестори, які готові відразу впровадити свій проект, стикаються з перевитратами при придбанні або раніше виданих технічних умов, або пошуком нових точок приєднання».

Держенергоефекивності взяло за мету усунути проблеми "резервування" потужностей, які не використовуються, зауважив Сергій Савчук.

«Ми розробили законопроект, яким пропонуємо видавати технічні умови для об'єктів відновлюваної енергетики строком на 2 роки з можливістю продовжити строк їх дії до 5 років, - пояснив голова Агентства. - Встановлення конкретного строку дії технічних умов стимулюватиме компанії швидше завершувати будівництво об'єктів, не зловживати правом безстрокового володіння точкою приєднання до мережі, а нові замовники матимуть менше інвестиційних ризиків, адже зможуть відразу оцінити наявні резерви потужностей інженерних мереж та прорахувати рентабельність своїх проектів".

Передбачається, що після доопрацьовання законопроект Держенергоефективності буде обговорений у Комітеті ВРУ з питань ПЕК.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка