В Україні створена "дорожня карта" розвитку малої гідроенергетики

Українські та норвезькі експерти створили «дорожню карту» розвитку малих гідроелектростанцій в Україні.

Розрахований на потенційних інвесторів звіт надає поетапні рекомендації зі створення електростанції малої і середньої потужності, передає UCMC.

У документі приділяється увага охороні здоров'я, безпеці, розвитку – всьому, що повинен знати девелопер, аби розвивати свій бізнес, зазначає старший юрист громадської організації «EasyBusiness» Катерина Бусол.

«Звіт також містить інтерактивну карту, яка показує, де можна розміщувати гідропроекти, - розповідає експерт. – Ми використовували передовий досвід США, Норвегії та Німеччини, аби більш чітко визначити прогалини в українському законодавстві і зрозуміти, яким чином поліпшити розвиток гідроенергетики в Україні».
За словами Катерини Бусол, зараз на гідропроекти з нуля піде, як мінімум, два роки тільки для того, щоб почати.

«Далі інвестор має обійти 21 різну урядову інстанцію і отримати 31 дозвіл, - наголошує юрист. - Процедури перевантажені і непрозорі, система єдиного вікна непродумана: інвестор подає всі документи в один орган, якому потрібно багато часу, щоб все переварити».

Рекомендації, які містить «дорожня карта» розвитку малих гідроелектростанцій в Україні, будуть корисними невеликим інвесторам, підкреслює засновник і керівник норвезької гідроенергетичної компанії Blaafall Арне Якобсен. «Ми брали до уваги існуючу ситуацію в країні і намагалися зрозуміти, яким чином потенційні інвестори можуть маневрувати на українському ландшафті – в полі існуючих можливостей і вимог», - пояснює фахівець.

За словами заступника Посла Норвегії в Україні Річарда Скарборо, «дорожня» карта дозволяє інвесторам оцінити можливі ризики.

«Корисно мати таку книгу, яка дозволяє зрозуміти, як працюють закони і ринок та які умови є в Україні, - зазначає експерт. – Звіт також містить урядові рекомендації для покращення регуляторного поля у цій сфері».
На думку колишнього радника міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергія Поровського, привабливий «зелений тариф» певною мірою компенсує ризики, які виникають у випадку інвестицій в українську гідроенергетику. «Головне досягти чітких, зрозумілих і стабільних правил гри», - зазначає експерт, додаючи, що подібний продукт необхідно зробити також для вітру, сонця та біомаси.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка