В Україні проводять медичні тестування світлодіодних ламп

Дослідницька група Харківської медичної академії післядипломної освіти проводить медичні тестування світлодіодних ламп.

Як зазначає завідувач кафедри офтальмології ХМАПО Юрій Дьомін, українцям необхідно зважати не лише на технічні параметри (яскравість, енергоефективність) світлодіодів, а й на їх безпечність для очей, передає В Полтаве.info

"Як складний пристрій, світлодіодна лампа може працювати некоректно, наприклад, мерехтіти, пульсувати, або давати світло з недостатнім рівнем передачі кольору, - пояснює фахівець. - Джерело світла може чинити негативний вплив на зір, навіть якщо людина не відчує негайного дискомфорту при такому освітленні".

За словами вченого, при покупці світлодіодної лампи можна виявити лише її найочевидніші недоліки: явне мерехтіння або недостатню яскравість.

«Зазвичай непомітне для ока високочастотна пульсація, якість розсіювання світла можуть призвести до змін у різних ділянках очного яблука, у тому числі - у слізній плівці і рогівці ока, та негативно впливати на зір і нервову систему людини, зокрема, погіршувати працездатність, - пояснює Юрій Дьомін. - Особливо гостро ця проблема стосується дітей, очі яких більш чутливі до штучного освітлення».

Найкращим і найпростішим свідченням безпеки LED-лампи для здоров'я людини міг би стати висновок офтальмологів, що видається за результатами тестування джерел світла безпосередньо в українській офтальмологічній клініці, наголошує вчений.

"Сьогодні в Україні немає вимог до офтальмологічного тестування джерел світла, - говорить фахівець. - Проте, деякі виробники готові пройти тестування добровільно».

Нещодавно дослідницька група ХМАПО під керівництвом Юрія Дьоміна вивчала вплив на людину 173 різних моделей світлодіодних ламп однієї з відомих торгових марок.

"У тестуванні використовувалася комплексна методика, що включає 7 різних тестів: візіометрію (дослідження гостроти зору), дослідження обсягу руху очних яблук, конвергенції(зведення зорових осей обох очей, що зафіксовані на об'єкті), перевірка орієнтації у темряві, реакції зіниць на світло, а також конфокальна лазероскануююча офтальмоскопія і авторефрактометрія(апаратний вимір заломлюючої здатності оптичних середовищ ока, на підставі якої визначаються вид і ступінь порушення зору), - розповідає офтальмолог. - При цьому тестування функціональних характеристик і морфологічне дослідження органів зору, проводилися як до, так і після використання джерел світла".

За результатами тестування лампи і світильники цієї марки були рекомендовані дослідницькою групою ХМАПО до використання у побуті, у тому числі, дітьми, зауважує Юрій Дьомін.

Офтальмологи закликають виробників світлодіодної продукції проводити аналогічні дослідження, а споживачів - уважніше ставитися до вибору світлотехніки, приділяючи увагу не тільки її економічності, але й впливу на здоров’я.

«Купуючи лампу з рекомендацією офтальмологів споживач, перш за все, турбується про власне здоров'я та здоров'я своїх близьких», - резюмував Юрій Дьомін.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка