В США збудували сонячну електростанцію на місці недобудованої АЕС

На місці недобудованої атомної станції в Сергойнсвіллі, штат Теннессі, звели сонячну електростанцію потужністю 1 МВт. За рік вона виробляє 1400 МВт*год «зеленої» електроенергії, якої вистачає для живлення 100 будинків, передає Хайтек.

Будівля АЕС була покинутою з 1981 року, відколи на АЕС Три-Майл-Айленд сталася аварія. Досі недобудована атомна станція була лише туристичною пам’яткою, хоча за планами мала забезпечувати електроенергією 1,8 млн будинків. Збудувана на її місці сонячна електростанція, термін служби якої становить 30 років, не може повністю забезпечити місто електроенергією, але є символом доступності та популярності сонячної енергії.

Тільки в США налічують понад 80 тисяч покинутих індустріальних об'єктів, з них лише атомних станцій більше сотні. Зараз розробляються проекти з їх реорганізації в станції виробництва відновлюваної енергії. Подібні проекти стають дедалі популярнішими не лише в Америці: зокрема в Німеччині на систему зберігання енергії перетворять стару вугільну шахту, а в Україні розробляють проект будівництва сонячної станції в Чорнобильській зоні.  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка