В Одесі почалася міжнародна наукова експедиція з дослідження екології Чорного моря

В Одесі почалася міжнародна наукова експедиція з дослідження екології Чорного моря.

Ступені і ареали забруднення водойми, вплив забруднюючих речовин на популяції морських ссавців, зокрема, дельфінів визначать українські та грузинські екологи, а також експерти з країн Євросоюзу в рамках міжнародного проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS II), який фінансується спільно Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН, передає УНІАН

«Експедиція у складі 25 осіб на борту судна MARE NIGRUM (прапор Румунії) стартувала від одного з причалів Одеського морського порту ввечері 28 серпня, а наукова робота розпочалася у вівторок, 29 серпня, – розповіла представник проекту Олена Марушевська. – Пливучи до Батумі (Грузія), потім уздовж узбережжя Грузії і повертаючись до Одеси іншим шляхом експерти відбиратимуть проби бактерій, сміття, морських ссавців та донних відкладень на глибині 2 км".

На новітньому обладнанні буде проведено дослідження, як мінімум, 1 тисячі параметрів, зазначає представник проекту.

«Під судном розміщено свого роду сорбент, на якому, як на мочалці, залишаються забруднюючі речовини після прокачування води – це як одна велика проба всього Чорного моря, - розповідає Олена Марушевська. – Також вперше буде проведено екологічне ДНК, зокрема, при дослідженні залишків життєдіяльності (екскрементів, луски тощо) вчені вивчать мешканців Чорного моря, яких люди не бачать в силу низки особливостей цих організмів».

На додачу, за допомогою автоматичного сканера екологи досліджуватимуть плавуче сміття, щоб розібратися, яке є найнебезпечнішим і чи здатне Чорне море самоочищатися.

Як зазначив директор Українського науково-дослідного центру екології моря (УкрНЦЕМ) Віктор Коморін, друга експедиція, яка проводиться за підтримки ЄС у рамках проекту EMBLAS-II, покликана із застосуванням європейських методик оцінити екостан морських глибин від Одеси до Батумі та дослідити сміття на поверхні моря та мікропластика, який знаходиться у донних відкладеннях. «Басейн річок, які впадають у Чорне море, в кілька разів більший за дзеркало моря, - пояснює фахівець. - Саме з річок в нього потрапляють всі промислові та інші відходи життєдіяльності людини».

Під час експедиції буде пройдено близько 1,7 тис. миль (більше 3 тис. км), відібрано понад 1 тис. проб води і донних відкладень, наголосив Віктор Коморін.

Попередні результати роботи експедиції стануть відомі у жовтні.

За даними Олени Марушевської, вартість експедиції, включаючи проведення досліджень і відповідних лабораторних аналізів, становить близько 500 тисяч євро.

Проект EMBLAS II покликаний сприяти збереженню природного середовища Чорного моря реалізується з 1 квітня 2014 року до 31 травня 2018 року. Його загальний бюджет становить майже 2,724 млн євро.

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка