В Одесі планують витратити 1,5 млрд грн на енергоефективність

На реалізацію нової програми енергоефективності Одеси на 2017-2021 роки планують витратити понад 1,5 млрд гривень (824 млн. грн бюджетних коштів, решта – інвестиції). Вже цього року планують виділити 407,7 млн. грн, пише Думская.

Проект вже винесли на розгляд міськради. Згідно з ним, в Одесі планують повністю відмовитися від гарячого водопостачання житлових будинків. Ця послуга досить дорога, а користуються нею мало – більшість одеситів давно встановили собі бойлери та газові колонки. Зараз гарячу воду отримують 2250 житлових будинків, в яких проживає 404 тисяч чоловік. Користуються нею лише 78 тисяч одеситів. З них лише 11,5 тисяч осіб оплачують послуги гарячого водопостачання за індивідуальними лічильниками, інші – за середніми показниками.

Також чиновники мають намір замінити освітлення в салонах 52 трамваїв і тролейбусів на світлодіодне, що дозволить заощадити в найближчі чотири роки 58 тисяч гривень. Серед інших заходів – закриття ряду старих газових котелень і будівництво нових енергозберігаючих; реконструкція системи теплопостачання в Лузанівці; встановлення індивідуальних теплопунктів і сонячних колекторів в бюджетних установах (школах, дитсадках і лікарнях) та утеплення трубопроводів і фасадів адміністративних будівель.

На біопаливо планують перевести котельню «Кленова 2», а на полігоні «Дальницькі кар'єри» видобуватимуть біогаз і збудують завод з утилізації відпрацьованих кулінарних і рослинних жирів. На останній витратять 163,8 млн грн. Згідно з проектом, він перероблятиме до 30 тисяч тонн жирів в рік.

«Економія на ремонті каналізаційних мереж складе до 20 млн грн на рік», – стверджують розробники програми.

 Також на дахах комунальних установ Одеси планують встановити сонячні панелі, що матимуть сукупну потужність 1 МВт. Вироблену електроенергію продаватимуть за «зеленим» тарифом, а отримані гроші направлятимуть «на впровадження енергоефективних заходів». 

Шановні читачі! З’явилась можливість знайти спеціаліста для будівництва сонячної електростанції без посередників.
Оберіть свою область на карті
Більше 100 спеціалістів по монтажу сонячних електростанцій у всіх областях України

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка